Rękawiczki lateksowe bezpudrowe – niezbędne w codziennej pracy

Wygodne i wytrzymałe rękawiczki jednorazowe to niezbędne akcesoria w takich miejscach jak ośrodki medyczne, opiekuńcze, salony kosmetyczne, punkty gastronomiczne czy hotele. Trudno sobie bez nich również wyobrazić zwykłe prace porządkowe w domu czy ogrodzie. Czym charakteryzują się rękawiczki lateksowe bezpudrowe?

Z pudrem lub bez

Rękawiczki lateksowe można zakupić przede wszystkim w dwóch wariantach, czyli takie, które posiadają od środka warstwę pudru oraz takie, które są jej pozbawione. Warstwa pudru została zastosowana przede wszystkim w takim celu, aby ułatwić częste zakładanie i zdejmowanie rękawiczek podczas pracy. Po ich zdjęciu na dłoniach pozostaje na dłoniach warstwa pudru.

Nie zawsze jednak zachodzi potrzeba, aby je wielokrotnie zakładać i zdejmować. Wtedy równie dobrze sprawdzą się rękawiczki lateksowe bezpudrowe, które także bez żadnego problemu można założyć na dłonie, a nie pozostawiają na nich warstwy pudru. Wybór odpowiedniego wariantu jest więc całkowicie uzależniony od naszych osobistych preferencji.

Rękawiczki z lateksu – co to za materiał?

Te jednorazowe akcesoria mogą być wykonane z różnych materiałów. przede wszystkim jest to lateks. Naturalny lateks otrzymuje się z niektórych gatunków roślin oraz drzew. Jest bardzo plastyczny i rozciągliwy. Jego chemiczny odpowiednik wykorzystywany jest, m.in. do produkcji farb.

Lateks jest idealnym materiałem na rękawiczki jednorazowe. Dzięki temu, że jest on bardzo elastyczny, rękawiczki lateksowe bezpudrowe świetnie się rozciągają i perfekcyjnie dopasowują do kształtu dłoni. Równie łatwo się je również zdejmuje. Dzięki temu, że dostępne są w kilku rozmiarach, bez problemu dopasujemy je zarówno do mniejszej, jak i większej dłoni. Są to uniwersalne rozmiary takie jak S, M czy L.

Co jeszcze warto wiedzieć o rękawiczkach lateksowych bezpudrowych?

Na końcach zostały wyposażone w specjalne rolowane mankiety. Sprawiają one, że znacznie łatwiej je zdjąć oraz założyć. Na pewno docenią to osoby, które na co dzień używają ich w swojej pracy.

Produkty te można zakupić w dowolnych rozmiarach, a także w opakowaniach, w których znajduje się preferowana ilość rękawiczek jednorazowych. Ich uniwersalny kształt sprawia, że pasują zarówno na prawą, jak i lewą dłoń.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie