Przeszczep włosów metodą FUE – efekty zabiegu

Dzięki nowoczesnym metodom transplantacji włosów pacjenci z problemem łysienia znów mogą cieszyć się gęstymi fryzurami i znacznie lepszym samopoczuciem. Jakie efekty daje najpopularniejsza metoda przeszczepu – metoda FUE?

Czym jest metoda przeszczepu włosów FUE?

Dzisiaj metodę FUE (follicular unit extraction) w przeszczepie włosów stosuje praktycznie każda dobra klinika – skorzystanie z tego zabiegu możliwe jest również w Polsce.

W tym przypadku chirurg pobiera nie cały pas owłosionej skóry, ale pojedyncze zespoły mieszkowe zawierające mieszki włosowe, a następnie przeszczepia je w miejsce docelowe. Zespoły te pobrać można zarówno ze skóry głowy, jak i z innych miejsc na ciele, na przykład z brody, spod pach czy z torsu.

Jeśli chodzi o ten właśnie przeszczep włosów efekty są bardzo dobre – jest on skuteczny w praktycznie 96 proc. przypadków i pozwala na przywrócenie oryginalnej gęstości włosów, a tym samym pewności siebie pacjenta.

Jakie są dokładne efekty przeszczepu włosów metodą FUE? Sprawdź teraz, gdy także myślisz o zapisaniu się na zabieg!

Główne efekty przeszczepu włosów metodą FUE:
– trwałe rezultaty – po przeszczepie mieszki włosowe zagnieżdżają się w skórze i rozpoczynają naturalny wzrost włosów,
– naturalne efekty przeszczepu włosów – włosy wyglądają bardzo dobrze w różnych uczesaniach,
– brak widocznych blizn – w przeciwieństwie do innych metod metoda FUE nie powoduje powstawania widocznych blizn na skórze głowy,
– bezbolesny zabieg – przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego też nie powoduje on powstawania dolegliwości bólowych,
– krótki czas rekonwalescencji – nawet na następny dzień pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Te wszystkie zalety powodują, że FUE to obecnie najczęściej wybierany przeszczep włosów rezultaty potwierdzają miliony mężczyzn na całym świecie!

Kiedy widać ostateczne efekty przeszczepu włosów metodą FUE?

Warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o wykonany metodą FUE przeszczep włosów efekty nie są widoczne od zaraz. Wynika to z faktu, że mieszki włosowe muszą się wygoić, a następnie muszą wyrosnąć z nich nowe włosy.

Zatem na początku obserwuje się często gubienie przeszczepionych włosów – dopiero potem wyrastają z nich nowe łodygi. Najczęściej po zabiegu takim jak przeszczep włosów rezultaty widoczne są już po około 4-6 miesiącach, ale na pełen wynik należy zaczekać około roku.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie