Liposukcja po porodzie. Wszystko, co warto o tym wiedzieć

Ciąża i poród wywracają życie kobiety do góry nogami. Oprócz chwil szczęścia, łez, wzruszenia, bólu i wielkiej miłości, niosą za sobą zmiany w kobiecej sylwetce, która jest przecież tak ważna dla każdej przedstawicielki płci pięknej. Czy liposukcja może przywrócić dawne kształty i pewność siebie?

Liposukcja po porodzie – kiedy ciało staje niechcianym towarzyszem

Wzrost wagi po porodzie jest rzeczą normalną. Taka jest kolej rzeczy. Ciało musi wrócić do normalnego trybu pracy po reorganizacji, którą dzielnie znosiło przez ostatnie 9 miesięcy. Zabieg liposukcji nie jest priorytetem i na pewno warto go odłożyć na czas, kiedy kobieta odzyska siły, a ciało i organizm odzyskają harmonię i właściwy bilans.

Oprócz wagi, dużym problemem po ciąży są obwisła skóra na brzuchu i nieestetycznie wyglądające piersi, pozbawione jędrności. To właśnie te czynniki w dużej mierze odpowiadają za dyskomfort kobiet i nieakceptowanie własnego ciała. Jak temu zaradzić?

Liposukcja efekty i zabiegi dodatkowe

Zabiegi liposukcji, oferowane przez kliniki medycyny estetycznej, dedykowane są kobietom, które rodziły siłami natury lub przez cesarskie cięcie. Liposukcja efekty są zadziwiające i oprócz różnic, widocznych na ciele, przywracają młodym mamom samoakceptację, a także dumę z posiadania pięknego ciała. Dlaczego zabieg liposukcji po ciąży jest tak lubiany?

W trakcie wykonywania czynności odsysania tłuszczu możliwe jest przeprowadzenie kompleksowej odnowy ciała i włączenie innych metod upiększających. Plastyka powłok brzucha doprowadzi do uniknięcia efektu fałd, które są efektem usunięta tłuszczu. Sam tłuszcz może jednocześnie służyć, jako naturalne wypełnienie piersi jeśli te straciły na jędrności i elastyczności.

Liposukcja a co po niej?

Decydujące się na przeprowadzenie zabiegu, młode mamy muszą mieć świadomość, że przebyta liposukcja wiąże się z wydłużonym okresem rekonwalescencji. Jest to istotne z punktu widzenia opieki nad dzieckiem, którego w czasie powrotu do zdrowia nie będzie można podnosić, a zasób ruchów i reakcji będzie także ograniczony.

Okres wygojenia rany trwa około 7 dni. Po tym czasie szwy zostają ściągnięte, ale koniecznym jest noszenie specjalnego ubrania uciskowego przez około miesiąc.

Liposukcja może być jednak przepustką w powrocie do własnej sylwetki. Nikt nie czułby się dobrze w obcym ciele. Kobiety mają często takie wrażenie, przeglądając się w lustrze. Na szczęście medycyna estetyczny robi ukłon w stronę szczęścia młodych mam.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda