Liposukcja, czyli odsysanie nadmiaru tłuszczu

Jeszcze nie tak dawno zabiegi chirurgii estetycznej znaliśmy wyłącznie z zachodnich filmów. Teraz ta moda dotarta także do Polski. Nie tylko kobiety są klientkami gabinetów odnowy biologicznej, zakładów kosmetycznych czy gabinetów medycyny estetycznej. Coraz częściej cieszą się zainteresowaniem wśród męskiej części naszego społeczeństwa. Panowie coraz większą wagę przywiązują do swojego wyglądu. W związku z tym są częstymi klientami siłowni, gdzie modelują swoją sylwetkę i dbają o kondycję fizyczną. Kobiety, które zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej i chcą się jej pozbyć oraz bardziej wymodelować swoją sylwetkę a nie mają czasu lub chęci na żmudne i czasochłonne ćwiczenia gimnastyczne czy różnego rodzaju głodówki lub diety, mogą to teraz zrobić za pomocą osiągnięć medycyny estetycznej. Służą do tego zabiegi liposukcji.

Co to jest liposukcja

Jest to inaczej zabieg usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych części naszego ciała. Możemy poddać się, na przykład liposukcji twarzy, liposukcji łydek, liposukcji brzucha, pośladków czy nawet wzgórka łonowego.

Na czym polega liposukcja policzków

Jest bezpiecznym zabiegiem, dzięki któremu można szybko pozbyć się nadmiaru tłuszczu z naszych policzków. Zabieg odsysania twarzy trwa około godziny. Polega na wykonaniu nacięcia pomiędzy dziąsłami a policzkami i usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Po zabiegu zszywa się miejsce nacięcia. Po liposukcji twarzy policzki ulegają zmniejszeniu a twarz ulega ładnemu wymodelowaniu.

Liposukcja nóg

Jeżeli ktoś ma kompleksy z powodu zbyt grubych ud to warto rozważyć poddanie się zabiegom liposukcji ud. Można w tym celu skorzystać z usług jednej, z ponad 40 działających na terenie naszego kraju, klinik jednego dnia, która ma w swojej ofercie zabieg odsysania tłuszczu z ud. Taki zabieg jest zdecydowanie dłuższy od liposukcji twarzy i może trwać nawet kilka godzin. Możemy poddać się zarówno liposukcji ud zewnętrznych jak i ud wewnętrznych. Zabiegi takie powinny być poprzedzone bardzo dokładną konsultacją lekarską, głównie w celu wykluczenia przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Nie jest to tani zabieg. Żeby zorientować się z jakimi kosztami się to wiąże to wystarczy wpisać w dowolną wyszukiwarkę: „liposukcja ud cennik”. Cena jest uzależniona od miejsca wykonywania zabiegu, miasta, renomy firmy. Oscyluje w granicach od 5 do 10 tysięcy złotych. Osoby, które mają masywne łydki i nadmiar tkanki tłuszczowej w tej części nóg to powinny rozważyć wymodelowanie łydek za pomocą liposukcji łydek.

Liposukcja łydek cena.

Zabieg przeprowadza się głównie w znieczuleniu miejscowym, ale jest możliwe także zastosowanie znieczulenia ogólnego. Takie znieczulenie oczywiście podnosi koszt zabiegu. Cena za liposukcję łydek kształtuje się w granicach od 2 do 7 tysięcy złotych.