Kupowanie spódnic – porady

Kobiety na całym świecie kochają spódnice. Noszą je niemal w każdej sytuacji – do pracy, szkoły, na ważne wieczorne spotkania, szalone imprezy czy wyjścia na miasto. Kupowanie spódnic nie zawsze jest jednak proste. Warto poznać kilka zasad nabywania tego elementu stylizacji.

Gdzie kupować?

Pierwszym miejscem jest oczywiście sklep odzieżowy. Większość kobiet wybiera znane, międzynarodowe sieciówki, jednak warto pamiętać również o mniejszych, lokalnych sklepach czy butikach. Często można znaleźć w nich wyselekcjonowane, rzadziej spotykane spódnice, które pozwolą wyróżniać się później z tłumu.

Oczywiście doskonałym miejscem zakupów jest internet. W sieci można nie tylko bez pośpiechu wyszukać ciekawą wersję spódnicy, ale także trafić na interesujące ceny. Wiele pan kupuje także w sklepach z odzieżą używaną. Miejsca takie to okazja do zaoszczędzenia pieniędzy, ale przede wszystkim do znalezienia czegoś niepowtarzalnego.

Mierzenie spódnic

Bez względu na to, gdzie kupuje się spódnice, trzeba pamiętać, że każda marka lub sklep posiada swoją własną rozmiarówkę. W praktyce znaczy to, że ubrania przed zakupem trzeba po prostu przymierzyć. Nie można sugerować się jedynie rozmiarem na metce, ponieważ to, co w jednym miejscu jest oznaczone jako M czy S, gdzie indziej może być znacznie mniejsze lub większe.

Jeśli zakupów dokonuje się przez internet, po otrzymaniu dostawy należy jak najszybciej sprawdzić, czy spódnica dobrze leży. W przypadku, gdy rozmiar jednak nie jest dobry, towar można zwrócić, odzyskując pieniądze. Jest jednak na to określony czas, którego nie można przegapić. Czasem zdarza się tak, że wybrany model nie pasuje idealnie w żadnym z proponowanych przez producenta rozmiarów. Rozwiązaniem na taką sytuację jest wizyta u krawcowej.

Dodatkowe sprawy

Za każdym razem, gdy kupuje się spódnicę, trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie elementy. Warto skontrolować nie tylko jakość materiału, ale również to, jak solidnie dana rzecz została wykonana. Precyzyjne obejrzenie wszystkich zapięć, guzików, szwów, suwaków i obszyć to podstawa. Zaciągnięcia, wystające nitki, prujące się elementy, nieprawidłowo działający zamek – to znak, by lepiej wybrać coś innego.

W przypadku spódnicy sprawdzić należy również podszewkę. Sposób jej wszycia ma ogromne znaczenie. Jeśli jest nieprawidłowo wykonany, ubranie może ulegać nieestetycznemu układaniu się lub marszczeniu.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Salko – producentem odzieży damskiej