Domowe sposoby na rozstępy

Domowe sposoby na rozstępy nigdy nie zadziałają na nie tak dobrze jak specjalistyczne zabiegi, ale mimo wszystko warto z nich korzystać na co dzień. Dzięki nim usuwanie rozstępów stanie się nieco prostsze. Codzienna pielęgnacja w połączeniu z dobrą dietą i domowymi zabiegami skutecznie chroni też przed pojawianiem się kolejnych zmian skórnych.

Dieta na rozstępy

W diecie na rozstępy kluczową rolę odegra cynk, który jest jednym ze składników dbających ogólnie o stan i wygląd skóry. Można go czerpać z orzechów, nasion, pestek (zwłaszcza pestek dyni), wątróbki, jajek oraz zielonych warzyw liściastych. Działanie cynku uzupełni witamina K, która z kolei występuje głównie w mięsie, żółtkach, serach żółtych oraz zielonych warzywach.

Aby zadbać o kondycję skóry i poprawić jej poziom nawilżenia oraz elastyczność, należy też dbać o spożywanie właściwej ilości wody. Ta dawka powinna wynosić przynajmniej 2 litry płynów na dzień dla osoby dorosłej. W okresie letnim można ją zwiększyć, gdyż spora część płynów zostaje utracona wraz z potem.

Naturalne kosmetyki zwalczające rozstępy

Mimo iż w drogeriach można znaleźć całą masę kosmetyków przeznaczonych do usuwania rozstępów, jak się okazuje, niemniej skuteczne od nich są naturalne specyfiki. Warty zainteresowania jest na pewno olejek lawendowy, który ma zdolność do rozjaśniania skóry. Należy nakładać go bezpośrednio na rozstępy trzy razy dziennie. Z czasem powinny one ulec rozjaśnieniu i spłyceniu.

Jeszcze lepsze efekty zagwarantuje krem przygotowany na bazie masła kakaowego, który wystarczy uzupełnić kapsułką z witaminą E, łyżką wosku pszczelego oraz łyżeczką oleju z pestek moreli. Preparat należy przechowywać w lodówce. Podobnie jak olejek lawendowy powinno się go nakładać bezpośrednio na rozstępy.

Specjalistyczne zabiegi

Jeżeli jednak mimo zmiany diety i wprowadzenia odpowiedniej naturalnej pielęgnacji problem dalej nie zniknie, trzeba będzie zgłosić się z nim do gabinetu medycyny estetycznej lub dobrego gabinetu kosmetycznego.

A czasem rzeczywiście warto to zrobić. Jedynie laserowe usuwanie rozstępów jest w stanie zagwarantować całkowicie dobre efekty. Nie jest to zabieg tani, ale pozwala on odzyskać piękny wygląd skóry i tym samym dobre samopoczucie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie