Wykorzystanie frezarki do podologii

Trudno wyobrazić sobie, żeby w gabinecie podologicznym lub salonie kosmetycznym zabrakło frezarki podologicznej. Jest to sprzęt, który zdecydowanie ułatwia zabiegi wykonywane na paznokciach oraz na skórkach w obrębie paznokci. Sprzęt pozwala na bardzo precyzyjne zabiegi, które będą wykonywane sprawnie i z pełną ostrożnością. Warto zatem zapoznać się z ofertą rynkową tych urządzeń.

Wykorzystanie frezarki do podologii

Obecna technologia pozwala na liczne udogodnienia. Frezarki do pedicure są jednym z tych urządzeń, bez których bardzo trudno sobie wyobrazić wykonywane zabiegi na paznokciach oraz w ich obrębie w profesjonalnych salonach kosmetycznych czy gabinetach podologicznych. Konstrukcja frezarki podologicznej umożliwia przede wszystkim bardzo precyzyjną pracę. Jest to zatem urządzenie, które bardzo godnie zastępuje proste pilniki do paznokci. Dzięki frezarkom można bardzo szybko i bezpiecznie wykonywać zabiegi na paznokciach. W tego typu urządzeniu występują dwa rodzaje frezów. Frezy kamienne są wykorzystywane do wykonywania zabiegów na skórkach w okolicach paznokci. Frezy diamentowe służą do szlifowania samej płytki paznokcia.

Zakup frezarki do podologii

Jeśli decydujemy się na zakup frezarki do podologii, warto zwrócić uwagę na kilka jej parametrów, które przyczynią się do zadowolenia z inwestycji. Dobrze, aby frezarki do pedicure nie były zbyt wielkie. Mniejsze urządzenia osiągają o wiele mniejszą wagę, a więc są wygodniejsze podczas wykonywanych zabiegów na paznokciach. Cięższe urządzenia zaczynają uwierać w nadgarstek, co może przyczynić się do szybkiego wystąpienia bólu, a tym samym – do dyskomfortu.

Warto również inwestować we frezarki podologiczne, które nie są zbyt głośne. Ciche urządzenia nie będą zagłuszały rozmowy między pacjentami a osobami wykonującymi zabieg. Głośny sprzęt, który używa się praktycznie codziennie, może przyczyniać się do problemów ze słuchem.

Warto również zwracać uwagę na liczbę obrotów frezarki na minutę. Czasami warto zakupić urządzenie z mniejszą liczbą obrotów na minutę, jeśli jest się osobą początkującą w tym fachu. Wysoka liczba obrotów na minutę wymaga wprawionej ręki, aby nie wyrządzić krzywdy pacjentowi. Na początek warto zakupić urządzenie z 25 000 obrotami na minutę.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Medycyna