Metody leczenia łysienia

Łysienie może być niezwykle stresujące. Kiedy włosy zaczynają wypadać garściami, zwykle zmieniamy kosmetyki do pielęgnacji albo poprawiamy dietę i włączamy suplementację. Gorzej, gdy na skórze głowy pojawiają się nagie placki. Takie łysienie może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jego geneza często leży między innymi w problemach hormonalnych. Czy jest jakiś skuteczny sposób leczenia? Przeszczep włosów Katowice w wielu przypadkach może być pomocny.

Klinika przeszczepu włosów

W Polsce istnieje kilka specjalistycznych miejsc, takich jak klinika przeszczepu włosów w Katowicach. Najczęściej używane są w nich roboty medyczne, dzięki którym cała transplantacja włosów Katowice przebiega w sposób sprawny. Jest to zabieg skomplikowany, który wymaga współdziałania ludzi i technologii medycznych. Nie da się ukryć, że bywa obciążający dla organizmu, dlatego też kwalifikację do przeszczepu włosów wykonuje się bardzo dokładnie. Pierwszy krok to kontakt z kliniką i umówienie konsultacji z lekarzem trychologiem. To właśnie ten specjalista zrobi bardzo dokładny wywiad dotyczący tego, jaka jest geneza wypadania włosów. W ten sposób lekarz może ustalić, czy w przypadku konkretnego pacjenta transplantacja włosów Katowice przyniesie pożądane efekty. Zanim nadejdzie dzień zabiegu, pacjent będzie musiał przynieść też wyniki różnych badań. Wśród nich ważna jest morfologia krwi, ale też badania u kardiologa.

Przeszczep włosów Katowice – jakich efektów się spodziewać?

Jakich efektów przeszczepu włosów można się spodziewać? Pierwsze będą widoczne tak naprawdę dopiero po kilku tygodniach. Dlaczego? To właśnie wtedy pojawiają się tak zwane baby hair. To bardzo delikatny puszek, który jest najlepszym dowodem na to, że transplantacja się powiodła. Ze względu na to, że obecnie prowadzone są nowoczesne sposoby przeszczepiania włosów, pacjent dosyć szybko powraca do pełnej sprawności. Już po kilku dniach może wrócić do pracy. Zabieg wykonuje się w specjalnym znieczuleniu miejscowym, dlatego też wszelkie bodźce bólowe i nieprzyjemności podczas procedury medycznej są zniwelowane. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat w klinice włosów, do której można umówić się na pierwszą wizytę do lekarza trychologa.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Medycyna