Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to bardzo ważny moment dla każdej pary. Zakochani ślubują sobie wtedy miłość i decydują się na wspólne życie. To pierwszy krok w stronę planowania ślubu i wesela. Obowiązkowym elementem zaręczyn jest pierścionek – czym się kierować przy jego wyborze, by zachwycić ukochaną?

Pierścionek zaręczynowy – ozdoba na lata

Pierścionek zaręczynowy to biżuteria jedyna w swoim rodzaju. Jest nie tylko ozdobą, ale przede wszystkim symbolem miłości i oddania. Kobieta, przyjmując go w dniu zaręczyn, decyduje się nosić go do końca życia. Warto o tym pamiętać, zastanawiając się, jaki model wybrać. Biżuteria tego rodzaju musi być ponadczasowa, by dobrze się prezentowała mimo upływających lat. Pierścionek powinien być wykonany ze szlachetnego materiału, który z czasem nie straci ładnego wyglądu. Powinien być delikatny, subtelny, ale i odporny na zarysowania czy przebarwienia.

Dlaczego warto postawić na pierścionek zaręczynowy z białego złota?

Jeśli chodzi o pierścionki na zaręczyny, wybór jest ogromny. Panowie mogą przebierać w odcieniach, stylach, ozdobnych detalach. Jedne panie lubią minimalistyczną biżuterię, inne bardziej ucieszy ta z licznymi zdobieniami: cyrkoniami, kamyczkami, grawerem. W tej kwestii najlepiej subtelnie podpytać ukochaną lub bliskie jej osoby: mamę, siostrę, przyjaciółki.Bardzo ważnym kryterium przy zakupie pierścionka zaręczynowego powinien być materiał. Najtrwalsze i najbardziej szlachetne jest złoto, jednak wielu paniom nie odpowiada jego kolor – wolą chłodne tony. Dlatego wtedy najlepiej postawić na pierścionek zaręczynowy z białego złota, który odcieniem przypomina srebro, ale jest wyjątkowo wytrzymały, odporny na działanie czasu: odbarwienia, zadrapania, zarysowania.

Gdzie kupić elegancką i ponadczasową biżuterię?

Gdzie szukać wymarzonego pierścionka zaręczynowego z białego złota? W swojej ofercie tego typu biżuterię ma większość salonów jubilerskich. Warto zajrzeć nie tylko do tych działających stacjonarnie, ale i w sieci.W profesjonalnym salonie jubilerskim planujący oświadczyny mężczyzna może liczyć nie tylko na bogatą ofertę i szlachetne materiały, ale także na fachową poradę specjalisty. Jubiler może dobrać rozmiar pierścionka i styl, poinformuje o właściwościach materiału użytego w produkcji.

Pierścionki zaręczynowe z białego złota znajdziesz w Salonie jubilerskim LARU.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda