Wakacje nad jeziorem

Planując wakacje nad wodą, warto wziąć pod uwagę Jezioro Międzybrodzkie. To sztuczny akwen utworzony na Sole. To idealne miejsce dla miłośników żeglowania i wędkarstwa.

Międzybrodzie Bialskie

To urocza miejscowość w powiecie żywieckim położona nad Jeziorem Międzybrodzkim u stóp Beskidu Małego.Stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania najbliższej okolicy. Przez wieś przechodzą górskie szlaki turystyczne oraz ścieżki rowerowe. Ich stopień trudności nie jest duży, a więc na wyprawy można udać się całą rodziną.

Jezioro Międzybrodzkie jest bardzo dobrze zagospodarowane. Turyści mają do dyspozycji piaszczystą plażę, plac zabaw dla dzieci oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Dzięki temu można popływać żaglówką, cichą motorówką, pontonem lub na rowerze wodnym. Wody jeziora są bardzo czyste, dlatego jest to prawdziwy raj dla miłośników wędkowania.

Zaledwie 4 km od Międzybrodzia znajduje się największa atrakcja okolicy, czyli Góra Żar. Można dostać się na nią pieszo lub kolejką torową, jak na Gubałówkę. Na górze czeka na turystów piękna panorama na Beskid Mały, sztuczny tor saneczkowy czynny przez cały rok oraz w okresie zimowym trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności.

Międzybrodzie bialskie apartamenty

Międzybrodzie Bialskie to wieś licząca zaledwie 3 tys. mieszkańców, ale baza noclegowa przygotowana jest dla znacznie większej liczby turystów. Noclegi Międzybrodzie można rezerwować przez cały rok. Oczywiście w okresie letnim należy robić to z dużym wyprzedzeniem. Standard i ceny noclegów są zróżnicowane, więc każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Ceny od osoby są znacznie niższe niż w popularnych kurortach, a standard noclegów jest porównywalny. Do dyspozycji turystów są w pełni wyposażone pokoje z aneksami kuchennymi, place zabaw dla dzieci oraz miejsca postojowe dla samochodów na zamkniętym terenie.

Międzybrodzie Bialskie to idealne miejsce wypoczynku dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój oraz obcowanie z naturą. Atrakcje w samej miejscowości i najbliższej okolicy nie pozwalają na nudę, natomiast zapewniają możliwość aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Przy braku pięknej pogody, można udać się do oddalonego o 40 minut jazdy samochodem Żywca lub Szczyrku.