Zrób pyszny sorbet łatwo i szybko

Lody są niezwykle smaczne, ale warto spróbować również sorbetów. Ich przygotowanie jest szybkie i łatwe. Można zrobić sorbet o dowolnym smaku, czyli przykładowo malinowy, truskawkowy, ananasowy, gruszkowy. Jest to przekąska zdrowa i smaczna, niskokaloryczna. W przypadku sorbetów nie trzeba martwić się o swoją dietę.

Jak zarobić szybko pyszny sorbet ze świeżych owoców?

Do przygotowania wyśmienitego sorbetu nie trzeba wiele składników. Wystarczy rozdrobnić swoje ulubione owoce, zmiksować je blenderem na gładką masę. Następnie dodaje się słodzidło, przykładowo miód lub zwykły cukier. Wszystko się dokładnie miesza ze sobą i przelewa do foremek do lodów.

Na koniec wkłada się je do zamrażalnika na kilka godzin. Po upływie tego czasu wyśmienity sorbet będzie gotowy do spożycia. Można zrobić go z mango, malin, jagód, truskawek, kiwi, melona, banana, ananasa i wielu innych owoców.

Pomysł na wyśmienity sorbet lodowy

Zrobienie sorbetu lodowego jest niezwykle proste. Trzeba mieć mrożone owoce. Świetnie sprawdzają się przykładowo truskawki, maliny i jagody. Do zamrożonych owoców dodaje się wodę lub sok owocowy.

Następnie należy z rozdrobnić wszystko blenderem. Dodaje się do tego cukier, po czym blenduje wszystko na gładką masę. Nie trzeba już niczego dodatkowo schładzać. Sorbet lodowy będzie gotowy do zjedzenia. Wystarczy przełożyć go do naczynia i podać.

Sorbet z soku owocowego? To możliwe!

Sorbet może przygotować nawet z soku. Jeśli ktoś ma wyciskarkę lub sokowirówkę, to warto to wykorzystać. Rewelacyjny będzie przykładowo sok pomarańczowy, wiśniowy, ananasowy. Przelewa się go do foremek i wkłada do zamrażalnika na kilka godzin. Sok ma już skoncentrowaną postać, więc nie trzeba go dodatkowo dosładzać.

Będzie to świetna przekąska. Zawiera niewiele kalorii, a ze spokojem ochotę na zjedzenie czegoś słodkiego. Na imprezę można z kolei zamówić rozmaite desery typu lody i sorbety lub rozmaite komponenty. Do ich przygotowania na stronie http://siorbet.pl. Będzie to oryginalna atrakcja dla zgromadzonych gości. Sprawdzi się idealnie przede wszystkim podczas ciepłych miesięcy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Lifestyle