Zalety bazy pod makijaż

Baza pod makijaż to produkt, który ostatnimi czasy coraz częściej gości na półkach przeróżnych drogerii. Stanowi ona także często temat wielu rozmów, reklam czy tekstów. Czy rzeczywiście warto ją stosować? W tym artykule podamy najważniejsze zalety tego kosmetyku, które sprawią, że na stałe zagości on na Twojej liście must have.

1) Trwały makijaż

Przede wszystkim należy powiedzieć o tym, że baza pod makijaż stanowi idealne utrwalenie makijażu. Co to oznacza dokładniej? Otóż z pewnością każda z nas miała nie raz zniszczony wieczór przez to, że nagle makijaż się rozmazywał albo psuł.

Tymczasem mając bazę pod makijaż, możemy się naprawdę cieszyć przez długi czas świetnym makijażem. Nie będzie on się rozmazywał ani niszczył. Co istotne, bazę należy nałożyć przed make upem i dać się jej wchłonąć. Warto także dodać, że jeśli zależy nam na bardzo trwałym makijażu, to warto zastosować bazy pod makijaż dedykowane do danego rejonu twarzy.

2) Mniej problemów z cerą

Warto także dodać, że baza pod makijaż ma również swoje dobre skutki dla cery. Otóż każda z nas z pewnością spotkała się już z tym, że nadmiar pudru czy podkładu niszczy nam cerę, a mascara i cienie do powiek na dłuższą metę osłabiają piękno naszych oczu.

Baza zaś ma za zadanie nie tylko utrwalać makijaż, lecz także chronić cerę przed jego szkodliwymi skutkami. Należy jednak pamiętać o tym, aby dobrze dobrać bazę do swojej cery. A zatem dla osób z tłustą cerą najlepsza będzie baza mineralna, zaś dla osób z cerą suchą – kremowa.

3) Doskonalszy make up

Oczywiście taka baza sprawia także, że cały makijaż jest bardziej doskonały. Baza powiem wygładza cerę i jej niedoskonałości. Warto także podkreślić, że istnieją różne rodzaje bazy pod makijaż, które pomogą nam uzyskać piękny wygląd.

Dla wyjaśnienia można powiedzieć, że baza silikonowa doskonale wyrównuje cerę. Z kolei baza w odcieniu żółci czy zieleni ładnie pomaga nam zakryć nadmiernie czerwoną cerę. Osoby z tłustszą cerą powinny z kolei wypróbować bazę pod makijaż matującą tudzież mineralną. Dobrym pomysłem będzie także baza rozświetlająca – znakomicie eliminuje ona wszelkie oznaki zmęczenia czy też stresu, które niestety tak często goszczą dzisiaj na naszej twarzy.