Ulubiona dieta gwiazd. Czym przyciąga catering dietetyczny?

Mimo nieustannego braku czasu, natłoku pracy i innych zajęć, większość z nas szuka sposobów na zachowanie ładnej sylwetki oraz dobrego stanu zdrowia. Jest to dość trudne zadanie, szczególnie, kiedy nie możemy zbyt wielu chwil poświęcić na przygotowywanie odpowiednich posiłków. Jakiś czas temu celebryci odkryli dietę pudełkową, której menu w pełni odpowiada potrzebom każdego organizmu. Dzięki stale rosnącej popularności cateringu dietetycznego, coraz więcej osób decyduje się na ten sposób odżywiania.

Catering dietetyczny, czyli menu skrojone na miarę

Na czym polega dieta pudełkowa? Otóż na korzystaniu z ofert firm, które przygotowują catering dietetyczny menu dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Codziennie o ustalonej porze – zazwyczaj jest to późny wieczór, lub ranek w godzinach 5:00 – 7:00 – kurier przywozi pod wskazany adres, przygotowane przez profesjonalistów posiłki. W zależności od wybranej opcji może to być pięć potraw, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja, cztery lub trzy posiłki. Są one zapakowane w pudełka termiczne, dzięki czemu nawet przez kilka godzin potrawy utrzymują stałą temperaturę.

Dieta pudełkowa menu opiera na ścisłych zaleceniach dietetyka, z którym zazwyczaj współpracuje firma cateringowa. Klient jest na początku konsultowany przez specjalistę, który zapoznaje się z jego stanem zdrowia, alergiami pokarmowymi oraz oczekiwania względem menu catering dietetyczny przygotowuje i dostarcza posiłki.

Menu w diecie pudełkowej, oferowane przez firmy cateringowe

Profesjonalna firma, oferująca catering dietetyczny menu układa na podstawie otrzymanych od klienta oraz dietetyka wytycznych. Posiłki są przygotowywane ze świeżych, dostosowanych do wymagań osoby zamawiającej usługę, produktów. W większości firm istnieje kilka lub kilkanaście różnych programów dietetycznych, wśród których można wybierać. Warto tutaj wymienić dietę 1200 kcal, dietę wegetariańską, menu dla sportowców, jadłospis bezglutenowy lub bez laktozy. Przygotowane menu catering dietetyczny jest gwarancją otrzymywania potraw zbilansowanych oraz dostarczający organizmowi wszystkich, potrzebnych składników odżywczych. Sprawia to, że sami nie musimy się martwić o wybór odpowiednich produktów oraz o gotowanie i zmywanie garnków lub patelni. Dobrze dobrana dieta pudełkowa sprawia, że kilogramy szybko lecą w dół, a my czujemy się zdrowi i pełni sił witalnych.