Zabieg HIFU – co to takiego?

Wraz z upływem czasu skóra traci swoją jędrność, a obniżona elastyczność szczególnie zauważalna jest na twarzy. Policzki, podbródek i okolice oczu zaczynają opadać, co zdecydowanie nie wpływa pozytywnie na wygląd zewnętrzny. Na szczęście jest coś takiego jak niechirurgiczny lifting twarzy. Przeprowadza się go przy pomocy zabiegu HIFU.

Krótka historia HIFU

HIFU jest skrótem od sformułowania „high intensity focused ultrasound” oznaczającego fale dźwiękowe o dużej intensywności. Od wielu lat wykorzystuje się je w medycynie, choć początkowo ich przeznaczenie było nieco inne. Z ich pomogą można było leczyć różne typy nowotworów (m.in. nowotwór prostaty), pozwalając pacjentom na szybsze dojście do zdrowia. A jak to wygląda teraz?

Aktualnie HIFU należy do grupy zabiegów pozwalających na niechirurgiczny lifting twarzy. Od paru lat gości w ofertach licznych gabinetów medycyny estetycznej. Jego zadaniem jest uelastycznienie skóry twarzy i tym samym poprawienie jej kształtu. To świetny sposób na zachowanie młodego wyglądu!

Efektywność zabiegu

Fale ultradźwiękowe potrafią przeniknąć wgłąb tkanki skórnej, gdzie rozpoczynają swoje działanie. Regenerują zniszczone komórki i stymulują je do dalszej odbudowy. Prawdziwe efekty niechirurgicznych liftingów twarzy zwykle ukazują się dopiero po kilku miesiącach. Warto mimo wszystko na nie poczekać i cieszyć się odmłodzonym wyglądem.

W efekcie zabieg HIFU zagęszcza naskórek i poprawia jego jędrność. Może zniwelować opadanie skóry i tym samym wyostrzyć rysy twarzy. Lepsza elastyczność wpływa także na gładkość cery. Zmarszczki stają się na niej mniej widoczne, a pory zostają zamknięte – skóra na całej twarzy nabiera znacznie lepszego wyglądu.

Bezpieczeństwo HIFU

Z całą pewnością zabieg HIFU jest znacznie bezpieczniejszy od typowego, inwazyjnego liftingu twarzy. To niechirurgiczna metoda polecana wszystkim osobom, które chciałyby zadbać o stan swojej skóry, ale nie zamierzają wykorzystywać do tego celu skalpela. Zabieg HIFU można stosować jednocześnie z innymi kuracjami ujędrniającymi. Poprawią one jego efektywność i pozwolą dłużej cieszyć się dobrymi efektami.

Mimo iż HIFU to niechirurgiczny lifting twarzy, istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzania tego zabiegu. Należy do nich przede wszystkim ciąża oraz okres karmienia piersią. W miejscach, na których dojdzie do zastosowania ultradźwięków, nie mogą też występować żadne stany zapalne. Warto porozmawiać ze swoim lekarzem na temat innych przeciwwskazań, aby w bezpieczny sposób skorzystać z odmładzającej kuracji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z kliniki Dermoklinika