Suplementacja w postaci zabiegów kosmetycznych na twarz – czy to ma sens?

Zabiegi kojarzą się głównie ze świadczeniami o charakterze głównie chirurgicznym. Tymczasem nazwa ta jest rozszerzana do szerokiego ogółu pojęć. Dotyczy ona nawet kosmetyki, zwłaszcza jeśli chodzi o różnego rodzaju domowe zabiegi. Czy to oznacza, że stosowanie suplementów na skórę twarzy również wlicza się w tą narrację?

Jak to z suplementami bywa?

Suplementy diety nie muszą ograniczać się wyłącznie do połykanych kapsułek i tabletek. Niektóre z nich mają postać maści, kremów, żeli i wielu tym podobnych substancji. Czy to oznacza, że warto je stosować?

Otóż wszystko zależy od składu danego suplementu. Niestety wartościowe produkty są tu w mniejszości. Zwykle są to po prostu kombinacje (w bardzo małych ilościach) różnych substancji odżywczych.

Zdarzają się jednak wyjątki!

Trzeba jednak przyznać, że zabiegi kosmetyczne na twarz realizowane za pomocą różnych suplementów, mają niekiedy sens. Mowa tu oczywiście o produktach dopuszczonych przez kosmetologię i stosowanych profesjonalnie.

Ich cechą szczególną jest określone zastosowanie (produkty nie działają na wszystko), ale też duże stężenie substancji czynnych. Dzięki temu są one naprawdę skuteczne i… nie poleca się ich wszystkim.

Warto, czy nie?

W ogólnej ocenie, domowe zabiegi kosmetyczne na twarz z wykorzystaniem niesprawdzonych suplementów, mogą być nie tyle nieskuteczne, co raczej niebezpieczne.

Zwłaszcza, że połączenia niektórych „substancji aktywnych” mogą być bardzo szkodliwe dla ludzkiej cery. A nie o to przecież chodzi w zabiegach kosmetycznych na twarz.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda