Skąd odbywa się import odzieży używanej?

Dobrej jakości odzież używana zawsze znajdzie swoich nabywców. Dlatego dla każdego importera odzieży używanej priorytetem jest, aby dostarczyć towar jak najlepszej jakości i w dobrej cenie. Import odzieży używanej odbywa się z różnych krajów zarówno europejskich, jak i z Ameryki.

Skąd odbywa się import odzieży używanej?

Używane ubrania mogą pochodzić z wielu krajów. Są to państwa europejskie, np. Włochy, Francja, Anglia, w tym także kraje skandynawskie jak Dania czy Szwecja. Oprócz samego państwa istotne bywa także, z jakich rejonów kraju ubrania pochodzą. Dużą popularnością cieszy się na przykład odzież włoska z okolic Mediolanu, a to oznacza, że jest lepszej jakości i od znanych producentów.

Podobne bywa z odzieżą używaną z Ameryki Północnej, gdzie Nowy York czy New Jersey cieszą się szczególną popularnością. Odzież pochodzi od osób lepiej sytuowanych, przykładających dużą wagę do swojego ubioru oraz często wymieniających garderobę. Taki towar jest również znacznie droższy i trudniej go dostać.

Odzież sortowana

Odbiorcy importowanej odzieży używanej najbardziej obawiają się, że zakupiony towar został przejrzany przez osoby trzecie i pozbawiony co lepszych sztuk odzieży. Dlatego dla każdego dostawcy priorytetem jest, aby do takich nadużyć nie dochodziło. Ubrania zazwyczaj pakowane są w worki tam na miejscu i w takiej postaci powinny również dotrzeć do Polski i tutejszych odbiorców.

Odzież używana może być jednak również posortowana. Wtedy mamy gwarancję, że w naszym worku nie znajdą się zniszczone i kiepskiej jakości ubrania, ponieważ są one od razu odrzucane. Odbywa się to zazwyczaj tam na miejscu. Za taką posortowaną odzież trzeba jednak więcej zapłacić. Ubrania mogą być także sortowane pod kątem aktualnej mody. Ubrania zalegające w szafach po 20 lat, nawet jeśli nie są zniszczone, nie cieszą się popularnością.

Znane marki i ubrania z metkami

Import odzieży używanej może także obejmować odzież, która jest praktycznie nowa i posiada metki. Jest to tzw. „outlet”, w skład którego wchodzą ubrania, które nie znalazły nabywców w sklepach. Taki towar jest jednak znacznie droższy. W cenie jednak zawsze jest odzież od znanych producentów, która nawet używana, odznacza się wysoką jakością.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda