Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór pierścionka zaręczynowego jest ogromnym wyzwaniem dla mężczyzny. W jaki sposób wybrać biżuterię, która spodoba się partnerce? Warto wiedzieć, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się pierścionek z szafirem.

Określenie swojego budżetu

Należy mieć świadomość, że pierścionek zaręczynowy jest pewnego rodzaju symbolem miłości. Zdecydowanie najbardziej istotne znaczenie będzie miało zatem uczucie, a nie pieniądze przeznaczone na zakup biżuterii. Rekomendowane jest zatem mężczyźnie określenie realnej sumy, którą będzie mógł bez żadnego problemu przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego.

Przykładowo w krajach anglosaskich wartość pierścionka powinna wynosić od 1 do 2 pensji mężczyzny. W Polsce nie przywiązuje się większej wagi do wspomnianej reguły. Panowie bazują na możliwościach swojego portfela.

Poznanie rozmiaru palca

Należy mieć świadomość, że mężczyźni bardzo rzadko znają rozmiary palców swoich partnerek. Jeżeli kobieta nosi już na serdecznym palcu pierścionek wystarczy zabrać go do jubilera. Można również dokonać zmierzenia jego wewnętrznej średnicy.

Doskonałym rozwiązaniem będzie poproszenie o pomoc przyjaciółki swojej partnerki. Może ona bowiem pod pretekstem wybrania pierścionka dla siebie zabrać się z nią do jubilera, a następnie dowiedzieć się o rozmiarze.

Porównanie cen u jubilerów

Należy mieć świadomość, że identyczny pierścionek z szafirem może być u jednego jubilera nawet dwa razy droższy. Nie jest zatem rekomendowane dokonanie zakupu w pierwszym lepszym sklepie z biżuterią. Jest to zdecydowanie najprostszy sposób na przepłacenie. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie porównanie ofert w kilku miejscach.

Powinno się zwrócić uwagę na takie kwestie, jak warunki zwrotu pierścionka, okres gwarancji udzielany na produkt, sposoby i koszty dostawy, opinie o sklepie zamieszczone w internecie, dostępność certyfikatu.

Sprawdzenie sposobu zapakowania produktu

Mężczyzna powinien otrzymać zakupiony produkt w pudełeczku. Następnie można go przekazać partnerce. Oczywiście w późniejszym etapie wspomniane pudełeczko może służyć przedstawicielce płci pięknej, jako szkatułka na biżuterię.

Warto zatem zadbać, aby pudełeczko było estetyczne. W przypadku zamówienia przez internet bardzo istotne znaczenie będzie miało zewnętrzne opakowanie. Będzie ono bowiem strzegło pierścionka podczas transportu.

Pierścionki z szafirem dostępne są w ofercie Salonu jubilerskiego LARU.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda