Skuteczne zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna niesamowicie się rozwija, dzięki czemu pozwala na skuteczne radzenie sobie z wieloma problemami i mankamentami urody. Popularne są między innymi różnego rodzaju zabiegi na ciało, dzięki którym można wyrzeźbić swoją sylwetkę i pozbyć się opornego tłuszczu z różnych partii ciała. To właśnie lipoliza laserowa daje takie możliwości. Więcej na ten temat poniżej.

Czym jest liposukcja laserowa?

Czym jest lipoliza laserowa? To zabieg odsysania tłuszczu. W ostatnich czasach sposoby wykonywania tego zabiegu zmieniły się, dlatego teraz liposukcja laserowa jest mniej bolesna I inwazyjna, a jednocześnie tak samo skuteczna. Tkanka tłuszczowa rozbijana jest za pomocą specjalnego lasera, a następnie odprowadzana zewnątrz specjalnymi drenami. Dzięki temu tłuszcz jest raz na zawsze dosłownie wyjęty z organizmu. W ten sposób można modelować sylwetkę w tych najbardziej opornych częściach ciała, których nie da się wyrzeźbić za pomocą ćwiczeń fizycznych.

Liposukcja laserowa Katowice

Jakie efekty daje lipoliza? Są one widoczne dopiero po pewnym czasie, gdy zniknie opuchlizna oraz zasinienie ciała. Można wtedy zobaczyć, że z obwodu konkretnej części ciała zniknęło kilka centymetrów. Pięknie wyszczuplona sylwetka prezentuje się o niebo lepiej. Lipoliza jest bardzo skuteczna, to jeden z najbardziej polecanych zabiegów. Można w ten sposób wyszczuplić wiele różnych części ciała, usuwając nadmiar tłuszczu z podbródka, ramion, dolnej części brzucha, bioder, miejsca tuż nad kolanami. Trudno je wyrzeźbić ćwiczeniami, jedynym ratunkiem jest właśnie medycyna estetyczna.

Liposukcja laserowa Katowice – kto może skorzystać?

Czy każdy może skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej i liposukcji laserowej? Niestety nie każdy, dlatego tak ważna jest konsultacja z lekarzem, który oceni, czy w przypadku konkretnego pacjenta lipoliza wchodzi w grę. Z reguły jedynym przeciwwskazaniem są jakieś poważne choroby oraz obciążenia zdrowotne związane na przykład z wadami serca. W innych przypadkach lipoliza może być wykonana. Rekonwalescencja przebiega stosunkowo szybko, ponieważ nowoczesna liposukcja laserowa nie jest bardzo inwazyjnym zabiegiem. Stąd też już po kilku dniach osoba wraca do pełnej sprawności i może prowadzić normalny tryb życia. Warto dowiedzieć się więcej na temat lipolizy w gabinecie medycyny estetycznej.