Czy wczasy nad Bałtykiem opłacają się?

Jeszcze do niedawna większość Polaków nie wyobrażała sobie okresu wakacyjnego bez wczasów na polskim wybrzeżu. Obecnie jednak coraz częściej rodacy obierają kierunki zagraniczne, argumentując to tym, że ładna pogoda jest tam zagwarantowana, a ceny – wcale nie wyższe niż nad polskim morzem. Na szczęście Bałtyk wciąż ma swoje szerokie grono miłośników, co widać po plażach, wypchanych w sezonie po szczyt swoich możliwości.

Noclegi – rodzaje i ceny

Jeśli chodzi o noclegi nad Bałtykiem, to oferta jest naprawdę bogata i zróżnicowana. Domki nad morzem z basenem, pola namiotowe, kwatery prywatne, hotele – opcji jest naprawdę mnóstwo. Trzeba tylko dopasować wybór do zasobności portfela i śmiało można rezerwować nocleg. Ci, którzy lubią sporą przestrzeń i komfortowe warunki, chętnie zarezerwują domki nad morzem z basenem. Wczasowicze, którzy cenią bliskość przyrody, świetnie będą czuli się na polu namiotowym bądź w przyczepie campingowej.

Niezależnie od wyboru noclegu, jedno jest gwarantowane – polskie morze zapewnia taki klimat, jakiego próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Dlaczego Bałtyk wciąż zachwyca?

Wystarczy spojrzeć na to, jak wyglądają w weekendy drogi dojazdowe, by wiedzieć, że Morze Bałtyckie wciąż ma swoich miłośników. To właśnie oni cenią ten szczególny charakter polskiego wybrzeża, małe miasteczka, mnóstwo kolorowych kramów, głośną muzykę i zapachy dochodzące ze smażalni ryb. To co inni upatrują za wady, zwolennicy polskiego morza wskazują jako zaletę.

Bałtyk jest dziki i nieokiełznany. Czasem zachwyca delikatnością, czasem rzuca na kolana swoją dzikością – zwłaszcza podczas sztormu. Nigdzie nie ma takich wschodów i zachodów słońca, wyrzucanych po burzy bursztynów czy mnóstwa wodorostów o charakterystycznym zapachu. Mocne wiatry od morza tylko podkreślają tę dziką atmosferę.

Podsumowując, wystarczy raz przyjechać nad polskie morze, by zostawić tu swoje serce i chętnie powracać. Tak corocznie czynią dziesiątki turystów, którym nie przeszkadza kapryśna pogoda, a wręcz przeciwnie – uważają ją za niedoceniany atut.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Urlop