Masaż leczniczy- rodzaj zabiegu, który może diametralnie polepszyć nasze samopoczucie

Człowiek ma w życiu dosyć dużo stresów. I dlatego też warto czasem je jakoś rozładować. Idealnym sposobnością ku temu jest masaż leczniczy. Jest on zbawienny zarówno dla ciała, jak i sfery mentalnej.

Kiedy warto skorzystać z masażu leczniczego?

Na przykład, gdy nasze mięśnie są napięte niczym struna i w żaden sposób nie chcą się rozluźnić. Taka forma relaksu wydatnie im pomoże i sprawi, że nie będą już tak bolały. Masaż leczniczy przyda się także w sytuacji, gdy boli nas kręgosłup. Po pierwsze dlatego, że złagodzi obecny w kręgach i ich przestrzeniach stan zapalny, a po drugie, bo dzięki niemu poranne wstawanie przestanie być udręką.

Jest jeszcze jedna bardzo cenna zaleta tego typu zabiegów. Otóż masaż leczniczy pomaga zwalczyć cellulit, ujędrnia skórę i przyśpiesza przemianę materii. Z tych dobroczynnych właściwości masażu cieszą się przede wszystkim panie, dla których kwestie ładnego wyglądu są przecież istotne.

Od czego zależy dobór rodzaju masażu leczniczego?

Przede wszystkim od celu, który chce się osiągnąć. Jednym pacjentom zależy głównie, by pozbyć się bóli i wszelakich tików nerwowych ze strony własnego ciała. Innym to nie wystarcza i chcą na przykład ujędrnić sobie skórę, odpowiednio się zrelaksować i odpocząć mentalnie, czy po prostu polepszyć krążenie krwi i sprawić, by najważniejsze tkanki w ciele ludzkim były odpowiednio dotlenione. Trzeba przyznać, że masaż leczniczy dzieli się na sporo odmian. I o tym, którą z nich u danego pacjenta zastosować decyduje jedynie lekarz.

Kto może wykonywać masaż leczniczy?

Tego typu operację na ludzkim ciele może przeprowadzać tylko doświadczony rehabilitant lub masażysta. On z pewnością będzie wiedział, z jaką siła uciskać ciało i które punkty można ugniatać, żeby nie zrobić pacjentowi żadnej krzywdy. Wyłącznie dyplomowany masażysta będzie w stanie ocenić, czy sesje terapeutyczne z udziałem masażu przynoszą spodziewane rezultaty. Jeśli okaże się, że nie są one optymalne, na pewno będzie mógł je jakoś korzystniej zmodyfikować.

Czym grozi pseudo masaż leczniczy?

A no tym, że nie poprawi się nasza uroda. Nie ustąpią też napięcie mięśniowe i nerwowe. Waga nie będzie mniejsza ani skóra bardziej odprężona. Jedyne, co wyraźnie schudnie to nasz portfel. Masażyści bez jakichkolwiek uprawnień żerują na ludzkiej naiwności i chęci pójścia na skróty. I tak naprawdę mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. W skrajnych przypadkach ich niby starania kończą się paraliżem przybyłych do nich pacjentów. Dlatego przed wizytą u nich warto się czegoś o nich dowiedzieć, zanim popełni się największy w życiu błąd.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda