Zachować zdrowe stopy – buty duże rozmiary

Dla osób zdrowych – chodzenie wydaje się czymś naturalnym i oczywistym. Dlatego też można chwilowo zapomnieć, jak ważne zadanie spełnia na co dzień ludzka stopa. To między innymi dzięki niej – spacerujemy, biegamy i możemy pozwolić sobie na niezależność. To właśnie buty pozwalają chronić oraz cieszyć się, jak najdłużej zdrową stopą.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru buta

Aby but dobrze chronił stopę musi być dopasowany rozmiarem do jej wielkości. Prawidłowo wybrany rozmiar buta to gwarancja komfortowego użytkowania obuwia. Źle dobrane buty do stopy to nie tylko przyczyna odczuwania ciągłego dyskomfortu. Oczywiście jest to bardzo nieprzyjemne, ale może w konsekwencji w dłuższym czasie przyczynić się do deformowania stopy (buty za ciasne) lub zwiększyć ryzyko urazów mechanicznych (buty za duże). Gdy rozmiar stopy jest pewnym standardem, czyli dla kobiety 36-40, a dla mężczyzny 40-45 to z zakupem obuwia nie powinno być problemu. Co zrobić, gdy potrzebne są buty o dużych rozmiarach?

Buty duże rozmiary

Niestety jeszcze całkiem niedawno osoby mające niestandardową stopę miały trudności z zakupem butów dużych rozmiarów. Zwłaszcza dotyczyło to eleganckich półbutów czy szpilek dla kobiet. Buty bardzo zdobią cały stój, dlatego mogła to być przyczyna nawet obniżenia poczucia wartości. Obecnie sprzedawcy tworzą wyspecjalizowane sklepy dla takich właśnie klientów. Wiele producentów znanych marek już dawno dostrzegli problem i wyszli na przeciw oczekiwaniom. Buty duże rozmiary proponowane są na każdą porę roku – od klapek, sandałów po szpilki, czółenka, baleriny, aż po kozaki, czy botki. Tworzą także różne rodzaje obuwia sportowego. Wreszcie kobieta o dużym rozmiarze stopy może kupić but, który jej się podoba, i dzięki temu czuć się kobieco.

Zachować zdrowe stopy

Osoby o niestandardowych rozmiarach stóp mogą obecnie o nie odpowiednio zadbać. Oczywiście dopierając bez skrępowania rozmiar buta, nie muszą być oni narażeni na chodzenie w ciasnych i niewygodnych. Producenci oferują także wykonanie butów na indywidualne zamówienie. To idealne rozwiązanie, ponieważ nie ma dwóch osób o identycznych stopach. Oczywiście takie buty są dużo droższe. Mając jednak haluksy, tęgą stopę, z wysokim podbiciem, czy inne dolegliwości stóp to jedyne rozwiązanie, by zachować zdrowie lub też nie powodować deformacji. Warto nie oszczędzać na własnym zdrowiu i cieszyć się pełnym komfortem podczas długiego spacerowania.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda