Perfumy na wiosnę i lato

Okres wiosenno- letni to czas, gdy natura budzi się do życia oraz wydaje swoje owoce. Ciepły wiatr, pachnące powietrze i promienie słońca. To wszystko aktywizuje działania ludzkie. Chciałoby się wpisać w ten nurt radości, scalić z przyrodą. Najlepiej sprawdzi się do tego odnalezienie ukochanych perfum francuskich. Tylko jak ich używać w tym okresie?

Zapachy wiosenne

Na wiosnę odszukajmy zapachy dodające energii. Tak, aby współgrały z budzącą się do życia naturą i rosnącym w nas poziomem entuzjazmu. Świetnie sprawdzą się wszelkie kwiatowe kompozycje oraz nuty cytrusowe.

Jaśmin, paczula czy piżmo doskonale uzupełnią wiosenne kompozycje. Dodadzą nam otuchy podczas chłodniejszych dni, które wiosną ciągle nie należą do rzadkości.

Wiosna jest świetnym momentem, aby troszeczkę poszaleć z zapachami. Można pokusić się o przetestowanie różnych perfum francuskich. Gorące dni letnie już nam nie dają tej możliwości.

Zapachy letnie

Latem temperatury stają się znacznie wyższe, skóra się ogrzewa i wytwarza pot. Należy pamiętać, że to wszystko zwiększa intensywność zapachów. Dlatego warto wybrać mnie intensywne Perfumy francuskie lub stosować ich mniejszą ilość.

Doskonale sprawdzą się wszelkie odświeżające zapachy. W dalszym ciągu można stawiać na cytrusy, jednak nuty kwiatowe mogą okazać się zbyt słodkie i zbyt przytłaczające.

Letnie wieczory są chłodniejsze, dlatego można pozwolić sobie na zastosowanie nieco intensywniejszych perfum francuskich. Jaśmin czy frezja dodadzą pewności siebie i urozmaicą wieczorne atrakcje.

Wakacje

Okres wakacyjny zwykle rządzi się własnymi prawami. Niejednokrotnie na urlop wybieramy inne zapachy niż na co dzień. Rzadko wynika to faktycznych pragnień. Czasem zmuszają nas do tego ograniczone miejsce w bagażu czy zalecenia w samolocie. Mimo że nie ma nic złego w zmianie zapachu na wakacjach, a nawet jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, niekiedy można zatęsknić za ukochanymi nutami.

Warto zaopatrzyć się w mniejsze dozowniki, do których można przelać ulubione pachnidła. Należy pamiętać, że perfumy francuskie charakteryzują się dużym wyborem flakoników o różnych pojemnościach. Dobrym pomysłem, przy zakupie naszych codziennych perfum, będzie dobór mniejszych pojemności. Wtedy z powodzeniem zmieszczą się nawet w podręcznym bagażu, a na co dzień możemy nosić je nawet w niewielkiej torebce. Takim sposobem nigdy nie zatęsknimy za tym, co lubimy najbardziej.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Kosmetyki