Jakie kosmetyki do jakiego typu włosów?

Piękne, zachwycające blaskiem włosy to marzenie każdej kobiety. Aby móc się nimi pochwalić, warto zadbać nie tylko o bogatą w witaminy, obfitującą w świeże owoce i warzywa dietę, ale także o właściwie dopasowaną do indywidualnych potrzeb pielęgnację. Jak powinna wyglądać? Po jakie kosmetyki do włosów warto sięgnąć?

Jak właściwie zadbać o kondycję włosów?

O tym, czy włosy są silne, błyszczące i ładnie się układają, decyduje wiele czynników. W dużej mierze to geny – to one wpływają na kolor, gęstość czy fakturę włosa. To jednak nie wszystko. Aby włosy były zdrowe, silne, by dobrze się układały, potrzebują one właściwie dopasowanej do ich wymagań pielęgnacji. W przeciwnym razie mogą się puszyć albo wręcz przeciwnie: sprawiać wrażenie ciągle oklapłych, mogą być bardziej skłonne do uszkodzeń, szorstkie, matowe, zaniedbane. Częstymi problemami wynikającymi z niewłaściwej pielęgnacji są także przetłuszczanie się włosów czy łupież. Kluczem do sukcesu jest wybranie kosmetyków, które odpowiadają typowi włosów: suche nawilżają, przetłuszczające się oczyszczają, zniszczone odbudowują.

Kosmetyki do włosów – dlaczego szampon nie wystarczy

Jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja włosów? Przede wszystkim musi być regularna. O włosy dbać trzeba codziennie, przede wszystkim dokładnie je oczyszczając z sebum, resztek kosmetyków i zanieczyszczeń. To jednak nie wszystko.Oprócz szamponu na półce z kosmetykami do włosów powinna obowiązkowo znaleźć się odżywka. To ona wzmacnia i nawilża włosy, ułatwia ich rozczesywanie. Zwykle ma także działanie regenerujące – pomaga uzupełnić witaminy, odbudowuje włos, sprawia, że ten jest mocniejszy i bardziej elastyczny. Od czasu do czasu warto również zastosować silnie nawilżającą, mocno regenerującą maskę do włosów – po niej włosy będą lśniące, silne i zdrowe.

Jakie kosmetyki do włosów wybrać?

Wybierając kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji włosów, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy wybierać szampony i odżywki dedykowane posiadanemu typowi włosów (np. włosy suche czy włosy przetłuszczające się), a także wybierać produkty renomowanych marek, cieszących się uznaniem wśród klientów.Zakupy najlepiej robić w dobrze wyposażonych drogeriach oferujących szeroki wybór kosmetyków, ale i poradę specjalistki – tego rodzaju sklepy działają zarówno stacjonarnie, jak i w sieci.

Kosmetyki do włosów dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda