Co jest potrzebne do wykonywania manicure hybrydowego w domu

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że uroda to temat, który jest szczególnie bliski kobietom. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to właśnie one przeważnie zachwycają swoim wyglądem. Jednak aby zawsze wyglądać pięknie, należy regularnie dbać o siebie, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dużą rolę w tym odgrywa oczywiście zdrowa dieta oraz regularne ćwiczenia. Nadwaga to jedna z największych światowych plag, z jaką spotyka się obecnie ludzkość. Trudno jest podać dokładne dane, ale szacuje się, że problem ten dotyka około 1.4 mld osób.

Choć słowo „pandemia” w obecnych czasach nikomu nie kojarzy się z otyłością, to warto pamiętać o tym, że ta choroba jest równie wykańczająca co różnego rodzaju choroby atakujące układ odpornościowy. Ponadto mimo wciąż rosnącego trendu na bycie „fit” oraz prowadzenie zdrowego stylu życia, ilość ludzi dotkniętych nadwagą, a nawet otyłością nadal rośnie. Nadwaga najczęściej kojarzy się ze zdjęciami fałdek na brzuchu oraz cellulitu na udach, pomimo tego, że są to trafne skojarzenia nie są to jedyne objawy tej choroby. Zatem, aby zapobiec tej chorobie warto jest o siebie dbać. Jednak zdrowy styl życia to nie jedyny sposób na to, aby zadbać o siebie, ostatnio bardzo popularne stały się zabiegi wykonywane u kosmetyczki. Szczególnym powodzeniem cieszy się manicure.

Co to jest manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest to stylizacja paznokci, która gdy jest odpowiednio wykonana może służyć nawet do trzech tygodni. Jest to bardzo popularna metoda i wiele pań regularnie korzysta z tego zabiegu u kosmetyczki. Wykonuje się go lakierami hybrydowymi (UV). Lakier UV do paznokci charakteryzuje się tym, że zastyga dopiero pod wpływem lampy UV. Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonywanie tego typu manicure w domu. Przy wykonywaniu tego zabiegu w domu należy dokładnie sprawdzić składy kosmetyków, ponieważ może się okazać, że lakier do paznokci UV lub baza może w sobie zawierać substancje uczulające.

Co jest potrzebne do wykonywania manicure w domu

Do wykonania hybrydy w domu będzie potrzebna przede wszystkim lampa UV, dzięki której lakier UV do paznokci będzie mógł się utwardzić, aceton do zdejmowania hybrydy, bazę pod lakier utwardzany UV (obecnie na rynku istnieje wiele różnych baz od odżywczych po utwardzające), formy do przedłużania, top, który kładzie się na lakier do paznokci UV, aby go zabezpieczyć oraz odtłuszczacz. Cały zabieg nie udałby się oczywiście gdyby nie sam lakier utwardzany uv, to właśnie od niego zależy jak będzie wyglądał skończony manicure.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Kosmetyki