Innowacyjne metody odchudzania – rodzaje lipolizy

Lipoliza, w dużym skrócie, to metoda redukcji tkanki tłuszczowej, polegająca na jej rozbiciu. Specjalistyczne urządzenia do lipolizy działają miejscowo na komórki tłuszczowe, jest to więc metoda bezinwazyjna na pozbycie się zbędnych kilogramów. Istnieje kilka rodzajów lipolizy. Jakie?

Lipoliza iniekcyjna

W tym rodzaju zabiegu niepotrzebne są specjalne Urządzenia do lipolizy. Wykonuje się go za pomocą cieniutkiej strzykawki. Wstrzyknięte w konkretne partie ciała substancje działają na tkanki tłuszczowe, które ostatecznie zostają rozpuszczone i wydalone z organizmu. Warto wspomnieć, iż wywołuje się w ten sposób kontrolowany stan zapalny (w miejscu ostrzykiwania). Zabieg ten może wiązać się więc z dość nieprzyjemnymi odczuciami, takimi jak obrzęk, siniaki, zaczerwienie, swędzenie czy ból.

Kriolipoliza

Kriolipoliza wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Dzięki niemu konkretne partie ciała zostają zassane, a następnie potraktowane bardzo niską temperaturą. Komórki tłuszczowe nie lubią zimna, ulegają więc rozpadowi. Jednocześnie, pozostałe komórki naszego ciała pozostają w pełni bezpieczne. Następnie, niechciany tłuszcz zostaje wydalony z organizmu (podobnie, jak w przypadku lipolizy iniekcyjnej).

Lipoliza laserowa

Działanie tej metody jest bardzo podobne do tych zaprezentowanych wcześniej. Różni się ona jedynie sposobem potraktowania niechcianych przez nas komórek tłuszczowych. Tutaj urządzenie do lipolizy używa lasera diodowego do lipolizy. I tutaj tkanka tłuszczowa zostaje rozbita i wydalona z organizmu. Co więcej, użycie tzw. lasera ciepłego powoduje poprawę napięcia i uelastycznienie skóry.

Lipoliza ultradźwiękowa

W lipolizie ultradźwiękowej rozpad komórek tłuszczowych następuje za sprawą skoncentrowanych fal ultradźwiękowych. Różni się ona od pozostałych rodzajów lipolizy niezwykłą precyzją. Fale ultradźwiękowe mogą się bowiem skupić na bardzo niewielkim obszarze. Powoduje to głęboką penetrację tkanki, a co za tym idzie, wysoką skuteczność zabiegu.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na bezinwazyjne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednocześnie nie wolno nam zapominać o odpowiednim odżywianiu i umiarkowanym wysiłku fizycznym, które pozwolą na jak najdłuższe utrzymanie efektu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda, Zdrowie