Brytyjskie ciuchy zawsze królowały na naszym rynku odzieży używanej, dzięki bardzo łatwej i taniej dostępności, nieadekwatnej do ich doskonałej jakości. Jednak import odzieży używanej z Brytanii nie będzie już tak łatwy jak dotychczas, ponieważ Zjednoczone Królestwo opuściło UE. Zatem jak teraz wygląda sprowadzanie używanej odzieży z WB?
Import odzieży używanej z WB po Brexicie
Wielka Brytania postanowiła odłączyć się od Unii Europejskiej, co poskutkowało nakazem przeprowadzania odpraw celnych na wszelkich przesyłkach nadanych z Wysp Brytyjskich. Wbrew pozorom, nie znaczy to, że importerzy odzieży używanej będą musieli ponosić koszta opłat celnych. Kontrola towaru pozostanie taka, jak przy wszystkich krajach spoza Unii, jednak szczególna uwaga będzie zwracana na pochodzenie produktu. Jeśli będzie to towar wytworzony przez jedno z państw Zjednoczonego Królestwa, na mocy umowy zawartej między Unią Europejską a WB, nie zostanie on oclony.
Jednak jeśli sprowadzony towar będzie wytworzony gdzie indziej, a jedynie nadany przez mieszkańca Wielkiej Brytanii, wtedy zostanie na niego nałożona standardowa opłata celna. Zatem importowana odzież używana może, ale raczej nie będzie poddana opłacie, jako że jej zdecydowana większość będzie uszyta na terenie Wysp Brytyjskich. Dlatego w celu uniknięcia dodatkowych kosztów, trzeba starannie dobierać dostawcę używanych ubrań, aby mieć pewność, że będą one pochodzenia brytyjskiego. Warto też pamiętać, że poza zmianą w opłatach, wszystkie inne czynności administracyjno-księgowe występują normalnie: również te, za które odpowiedzialny jest importer.
Czy dalej warto prowadzić import odzieży używanej z WB?
Na to pytanie istnieje tylko jedna odpowiedź: tak, zdecydowanie warto. Ciuchy z Wysp Brytyjskich cieszą się jedną z najlepszych jakości na świecie, a żaden inny region świata nie może poszczycić się tak dobrymi projektantami. Anglia swego czasu była globalną stolicą pokazów mody, a do dziś nawet najpospolitsze angielskie ubrania zachwycają obcokrajowców. Poza Brytanią bardzo trudno znaleźć markę tak dobrą jak Fred Perry, czy najpopularniejsza firma Burberry. Polscy klienci zawsze będą bardziej niż chętni do kupowania importowanej odzieży używanej z Anglii i innych krajów Zjednoczonego Królestwa.
Należy też zwrócić uwagę na dostępność i cenę odzieży używanej w krajach WB. Brytyjczycy mają w zwyczaju bardzo często kupować nowe ubrania, a w celu zwolnienia miejsca w garderobach, pozbywają się starych za grosze. Co więcej, najczęściej praktykują to ludzie zamieszkujący bogate dzielnice, dzięki czemu wśród nieposortowanych kilogramów ciuchów kupionych za kilkanaście złotych możemy znaleźć prawdziwe skarby, sprzedając je za wielokrotnie większą kwotę!
Zakup i sprzedaż
Kolejną rzeczą, która zachęca do importu odzieży używanej ze Zjednoczonego Królestwa jest szeroki wybór polskich dostawców. Szukając usług zagranicznych konkubentów zwykle musimy się bardziej namęczyć, a dogadanie się nie jest tak łatwe jak w przypadku kontaktu ze współrodakami – nawet gdy zna się język angielski. Jednak na rynku polskim znajdziemy całą gamę poddostawców, którzy oferują ciuchy prosto z Wielkiej Brytanii w rozsądnych cenach, zarówno te posortowane jak i pakowane losowo. Dzięki temu import przebiega znacznie łatwiej.
Z kolei sprzedaż wszystkich ubrań brytyjskich to czysty zysk. Oddzielając je od odzieży innego pochodzenia, lub zakładając sklep wyłącznie z ciuchami używanymi pierwotnie przez Brytyjczyków, możemy spokojnie podnieść cenę za kilogram materiału. Oczywiście odpowiednio sortując importowaną odzież, możemy trafić na prawdziwe skarby ze świata mody, które sprzedamy nawet za kilkaset złotych, zwłaszcza na aukcjach internetowych! Import odzieży używanej ze Zjednoczonego Królestwa to prawdziwy, solidny interes!
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.