Jakie wzory będą modne wiosną?

Jeśli chodzi o odzież damską na wiosnę, jest to tematyka, która z pewnością zainteresuje każdą kobietę. W końcu która z pań nie chce poczuć się modnie i komfortowo w nadchodzącym roku? Aby udać się na pierwsze wiosenne zakupy odzieżowe, trzeba najpierw zorientować się, jakie wzory będą modne w tym sezonie.

Kwiaty – hit, który nigdy nie przemija.

Jeśli chodzi o wzory kwiatowe, to juz od wielu sezonów goszczą one wiosną na modowych wybiegach całego świata. Najwięksi projektanci z dumą umieszczają na swoich fantazyjnych wytworach kwiatowe zdobienia, nadruki i detale. Dlatego też odzież damska na wiosnę w tym sezonie także powinna zakwitnąć! Widniejące na ubraniach róże, peonie, piwonie i polne kwiaty z pewnością zachwycą niejedną kobietę i dodadzą jej kobiecości i uroku. Trzeba jednak zachować umiar przy kupowaniu odzieży damskiej na wiosnę. Wzory kwiatowe tak bardzo przyciągają wzrok, że kompletując stylizację, warto pamiętać o tym, by tylko jeden element odzieży posiadał kwiatowe nadruki. Reszta stroju powinna być utrzymana w neutralnym, klasycznym stylu.

Warto bawić się kolorem

Wystarczy udać się do sklepów, by przekonać się, że tej wiosny rządzić będą kolory! Wiosna to pora roku, która wiele wybacza, dlatego wiosenne stylizacje zdecydowanie mogą pozwolić sobie na więcej! I mowa tutaj nie tylko o modnych od paru sezonów pastelach, ale także o zdecydowanie bardziej wyrazistych kolorach. Aby uniknąć efektu przeładowania, należy unikać łączenia kontrastowych kolorów w jednej stylizacji. Za to kobiety, które chcą wyglądać bardzo modnie, z powodzeniem mogą zdecydować się na tak zwany total look, czyli utrzymanie całej stylizacji od stóp do głów w jednym kolorze. Co prawda, potrzeba nieco odwagi, aby wyjść tak na ulicę, ale kto powiedział że moda musi być nudna?

Podsumowując, odzież damska na wiosnę może być szalona, kolorowa i przyciągająca uwagę. Po zimnej i nudnej zimie przychodzi pora na ocieplenie, a to dotyczy także mody. Wybierając odzież damską na wiosnę, trzeba także kierować się jej jakością – dobre materiały i klasyczne wzornictwo z pewnością przetrwają w szafie o wiele dłużej, niż jeden sezon. Dlatego też czasem warto zapłacić więcej, by dołączyć do swojej garderoby ubrania naprawdę solidne i wytrzymałe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda