O fototerapii słów kilka

Obecnie coraz bardziej popularne są różne sposoby leczenia związane z tak zwaną medycyną alternatywną. Jednym z nich jest fototerapia. Już od dawna wiadomo, że światło słoneczne ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Warto korzystać z niego jak najczęściej, wychodząc po prostu z domu, a w ciemne zimowe i jesienne dni naświetlać się u siebie, korzystając z lamp.

Czym jest fototerapia?

Fototerapia to nic innego jak leczenie światłem. Bywa pomocna w wielu różnych problemach zdrowotnych, zarówno tych związanych ze zdrowiem psychicznym, jak też zdrowiem fizycznym. Często zalecają ją psycholodzy oraz psychiatrzy, ale też lekarze ogólni. Stosują ją też fizjoterapeuci.

Naświetlać można się wtedy, gdy cierpi się na przykład na częste bóle pleców, barków, stawów. Fototerapia jest zbawienna podczas leczenia nawracających zapaleń zatok. Jest bardzo dobrym sposobem wspierania walki o piękną skórę. Wreszcie pomaga w sytuacji spadku energii życiowej i nastroju.

Jak korzystać z fototerapii?

Gabinety fototerapii można znaleźć w wielu miastach Polski. Można też zapytać o możliwość skorzystania z fototerapii u fizjoterapeuty. Często fototerapia prowadzona jest również w gabinetach medycyny estetycznej.

Warto zainwestować we własną lampę, która zawsze będzie z nami w domu. Przyda się ona właśnie tym osobom, które z pewnymi problemami zdrowotnymi borykają się od dłuższego czasu. Dzięki lampom można się doświetlić i wygrzać, co pomaga na przykład osobom często cierpiącym na różnego rodzaju bóle. W większości przypadków fototerapia jest wskazana dla każdego. Nie mogą z niej korzystać tylko osoby mające na przykład na stałe wdrożone leki, które zawierają składniki fotoaktywne.

Korzyści z fototerapii?

Jakie są największe korzyści z tej formy terapii? Po pierwsze poprawa nastroju, więcej energii życiowej, mniejsza senność. Po drugie poprawa stanu skóry. Między innymi ta forma leczenia pomaga w radzeniu sobie z trądzikiem.

Osoby, które bardzo często odczuwają przewlekły ból, również po sesji leczenia światłem czują się lepiej. Jednym słowem ogólna poprawa samopoczucia i stanu zdrowia to największa korzyść, o którą warto zawalczyć. Lampa do fototerapii nie jest droga, To zatem świetna inwestycja w domowe akcesoria, które pozytywnie wpływają na samopoczucie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie