Nowoczesne metody operowania żylaków

Obciążenia genetyczne powodują, że co druga z nas cierpi na niewydolność żylną. O ile w pozbyciu się „pajączków” pomoże kosmetolog, to żylaki pni żylnych ustąpią tylko, gdy zadziała chirurg naczyniowy katowice zaś są jednym z polskich ośrodków medycznych, gdzie warto się zoperować.

Kobiety częściej borykają się z dolegliwościami ze strony rozciągniętych, wypukłych żył, więc to głównie z myślą o nas nowych metod leczenia poszukuje chirurgia naczyniowa katowice, Wrocław czy Kraków są obszarem działania uznanych poradni flebologicznych, czyli chorób naczyniowych.

Prąd w służbie chirurgii naczyniowej

Jedną z uznanych metod, na jaką skierowanie wypisuje także poradnia chirurgii naczyniowej katowice jest metoda fali radiowej. Doświadczony lekarz operujący, przy pomocy sprzętu wytworzy prąd, zbliżony częstotliwością do fali radiowej, który zamknie chorą żyłę, nie dopuszczając do jej dalszego przerostu i zgrubienia.

Metoda ta sprawdzi się, gdy dolegliwości – ból, drętwienie i obrzęki kończyn są lekkie do średnich. O tym, jaki jest stan naszych nóg, zawyrokuje oczywiście specjalista – chirurg naczyniowy katowice zaś są miejscem działania fachowców na poziomie europejskim.

Operacyjne leczenie żylaków

Najcięższe przypadki dotyczą z reguły naczyń kończyn dolnych. Są to żyły:

– odpiszczelowe,

– odstrzałkowe.

Chirurgia naczyniowa przewiduje usuwanie całych niedrożnych żył metodą tzw. strippingu, bez konieczności nacinania kończyny na całej jej długości. Następnie żylaki usuwa się przez skórę specjalnymi haczykami. Pacjent jest znieczulony miejscowo lub całościowo, stąd nie powinnyśmy obawiać się dolegliwości bólowych w trakcie zabiegu.

Gdzie zoperować żylaki?

Jeśli jesteśmy mieszkankami Górnego Śląska, to na etapie uzyskiwania diagnozy, porady i wykonywania badań USG, pomocna będzie poradnia chirurgii naczyniowej katowice są miejscem działalności co najmniej kilku takich placówek.

Kiedy już mamy komplet wyników badań i – co istotne – wystawione skierowanie na operację żył głębokich, w sukurs przyjdzie nam szpitalna chirurgia naczyniowa katowice tu również oferują pełną opiekę szpitalną i pooperacyjną wraz z konsultacjami pozabiegowymi po wypisie.

Aby więc przerwać genetyczny ciąg pokoleń w obciążeniu chorobami naczyń, warto leczyć się lub zoperować jak najwcześniej.