Zmysłowe biustonosze, półgorsety dla wymagających kobiet

Aż trudno uwierzyć, ale pierwsze biustonosze pojawiły się już w starożytnej Grecji. Kobiety, zwłaszcza podczas uprawiania sportu odczuwały bóle piersi. Stąd pomysł, by piersi były w jakiś sposób podtrzymane. Kobiety oczekiwały wygody, ale chciały także czuć się atrakcyjnie i zmysłowo. Z biegiem czasu pojawiły się także inne części damskiej garderoby.

Historia damskiego gorsetu

Gorset pojawił się w końcu XIV wieku, i używany jest do dziś. Miał za zadanie usztywnienie korpusu kobiety, podkreślenie jej linii talii oraz uwydatnienie biustu. Podkreślał kobiecą figurę w pięknych, długich sukniach. Formy gorsetów oraz materiały, z którego były wykonywane zmieniały się na przestrzeni czasu. Do dnia dzisiejszego kobiety używają gorsety, a także obecnie półgorsety. Gorset służy redukcji tkanki tłuszczowej, wzmocnieniu mięśni brzucha, czy poprawia jędrność skóry, zwłaszcza po ciąży.

Półgorsety wśród kobiet

Tak w codziennym życiu kobietę w pełnym gorsecie raczej ciężko spotkać, częściej podczas jakiś uroczystości. Kobieta chce czuć się swobodnie, wygodnie, pełen gorset może krępować ruchy oraz utrudniać swobodny oddech. Niestety by był efekt wyszczuplenia należy dobrze gorset związać, a to może powodować dyskomfort. Dlatego też pojawiły się półgorsety, to typ biustonosza z przedłużonym obwodem, sięgającym przynajmniej na wysokość piątego żebra kobiety. Zazwyczaj jego długość wynosi od ok. 10 do 14 cm. To takie połączenie biustonosz gorset, daje piękny efekt na ciele kobiety.

Dla kogo polecany jest półgorset, biustonosz gorset?

Półgorset polecany jest zwłaszcza kobietom o większych piersiach, które narzekają na ból ramion spowodowany ramiączkami. Dzięki przedłużeniu biustonosza, ciężar piersi jest lepiej podtrzymany, ponieważ rozkłada się na większą powierzchnię tułowia. Biustonosz może być w rodzaju soft, czy push-up, a przedłużenie biustonosza często proponowane jest z pięknej, delikatnej koronki. To praktyczne, wygodne i bardzo seksowne połączenie dla kobiety. Warto zapoznać się z bogatą ofertą producentów biustonoszy i gorsetów. Półgorset często wraz z paskami do pończoch, spełnia funkcję pasa do pończoch. Półgorset nie wymodeluje tak sylwetki, jak pełny gorset, ale znacznie wygodniejszy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda