Jaki prezent na chrzest święty?

Chrzest to najczęściej pierwsza ważna uroczystość w życiu dziecka. To dzień przyjęcia do chrześcijańskiej wspólnoty, ale również okazja, by świętować przyjście na świat nowego członka rodziny. Jak upamiętnić tę chwilę? Jaki prezent dla maluszka wybrać, by stanowił pamiątkę na lata?

Chrzest święty – ważny moment w życiu całej rodziny

Chrzest święty to w Polsce żywa i powszechnie praktykowana tradycja. Symboliczne polanie główki dziecka wodą święconą oznacza wymazanie grzechu pierworodnego i przyjęcie do wspólnoty Kościoła Katolickiego. Podczas uroczystości rodzice ślubują wychowanie swojej pociechy w wierze i wspieranie go w drodze do zbawienia.To bardzo uroczysty moment, świętowany zwykle w rodzinnym gronie. Dziecku i rodzicom składane są życzenia, zarówno rodzice chrzestni jak i inni bliscy wręczają maluszkowi upominki. Dla wielu osób chrzest jest także momentem powitania nowego członka rodziny – to często pierwsze spotkanie dziecka z ciociami, wujkami, kuzynostwem.

Pamiątka chrztu – jaki prezent wybrać?

Wybierając prezent na chrzest, warto postawić na coś wyjątkowego, co stanie się przechowywaną przez lata pamiątką. Dzięki nietuzinkowemu upominkowi dorastając dziecko będzie mogło wspomnieć tę ważną chwilę w swoim życiu.Popularnością cieszą się łańcuszki ze świętym patronem, personalizowane pudełka wspomnień, pamiątkowe tabliczki z dedykacją, srebrne czy złote pozytywki, zdobione łyżeczki z imieniem czy specjalne wydania biblii dla dzieci. Najważniejsze, aby wybrać prezent od serca – niepowtarzalny, nawiązujący do dnia chrztu świętego, może zdobiony imieniem dziecka. Do upominku warto dołączyć kartkę z własnoręcznie napisanymi życzeniami – to najlepsza pamiątka chrztu, która zostanie z dzieckiem na lata.

Gdzie kupić pamiątkowy upominek z okazji chrztu?

Wiele pamiątek z okazji chrztu oferują sklepy z dewocjonaliami. W takim miejscu można kupić ładnie wydaną biblię dla dzieci, łańcuszek z krzyżykiem czy Matką Boską, biblijne opowieści i inne stricte religijne drobiazgi.Pamiątkę chrztu można kupić także w sklepie, który specjalizuje się w oryginalnych upominkach na wyjątkowe okazje. Wiele takich miejsc działa w sieci – często proponują personalizowane drobiazgi: np. skrzyneczkę wspomnień z imieniem dziecka, pozłacane czy posrebrzane karuzele albo grzechotki, pamiątkowe ubranka i inne.

Pamiątki chrztu dostępne są w ofercie Grawernia.pl

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Sklepy