Niezbędne elementy garderoby na jesień

Szary, pochmurny, często deszczowy i wietrzny dzień to oznaka jesieni. Niestety, żyjemy w takiej strefie klimatycznej, która wiąże się ze zmianą pór roku. W te smutne dni można poprawić sobie humor na wiele sposobów. Jednym z nich, szczególnie dla kobiet jest dobry strój. Jaka zatem jest najbardziej odpowiednia odzież damska na jesień?

Odzież wierzchnia

Najważniejszą częścią Twojej garderoby w okresie jesiennym jest odzież wierzchnia. Trzeba na nią zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza by była odpowiedniej grubości i nie przepuszczała ciepła – nikt przecież nie chce marznąć. Do odzieży wierzchniej zaliczyć można kilka rodzajów ubrań. Przede wszystkim są to kurtki i płaszcze, ale także ciepłe kamizelki i grubsze bluzy. Najlepiej by było, gdyby posiadały kaptur, który ochroniłby nas przed deszczem, jednak nie jest to niezbędny dodatek. Zawsze można przecież wziąć ze sobą parasol.

Ciepły sweter

Kolejny ważny element odzieży damskiej na jesień to ciepły sweter. Można go założyć pod kurtkę w przypadku wychodzenia na zewnątrz. Jednakże przydaje się także na jesienne wieczory z książką przy kominku. Każda kobieta powinna mieć przynajmniej jeden taki sweter w swojej szafie.

Niezbędne dodatki

Ponadto, warto zaopatrzyć się w takie dodatki jak: czapka, szalik, rękawiczki. O ile w przypadku szalika nie jest to problem, większość osób go nosi – o tyle czapka jest elementem problematycznym, niektórzy po prostu jej nie lubią. Jednak warto mieć, zwłaszcza w najbardziej chłodne dni, ponieważ najwięcej ciepła ucieka właśnie przez głowę. Dobrze by było, gdyby te dodatki w jakiś sposób odróżniały się od reszty ubrania. Może to być kolor materiału lub jakieś elementy charakterystyczne, np. kwiatki, ciekawy wzór lub nadruk. Dzięki temu nasza stylizacja nie jest po prostu nudna i w jakiś sposób wyróżniamy się spośród tłumu ludzi, ubranych w jednolite, szare kolory.

Trzeba przyznać, że przy odrobinie kreatywności, nawet w szare jesienne dni można wyglądać ciekawie i atrakcyjnie. Niedobór słońca nie oznacza wcale, że na ulicach musi być smutno. W sklepach dostępna jest obecnie odzież damska na jesień w bardzo szerokim asortymencie, dzięki czemu każda kobieta może wybrać coś dla siebie, według własnego gustu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda