Modnie czy ciepło – jak ubrać się jesienią?

Kiedy nadchodzą chłodne dni mamy dylemat odnośnie tego, jak się ubrać. Chcemy być zarówno modni, jak i nie zmarznąć, co nie zawsze jest prostym zadaniem. Czy te dwa aspekty można jednak połączyć?

Modnie czy ciepło?

Odzież damska na jesień może być albo modna, albo ciepła. Przynajmniej tak myśli wiele kobiet, chociaż wcale nie mają racji! Obecnie mamy tak duży wybór ubrań, że wcale nie musimy ryzykować przeziębienia, aby wyglądać naprawdę stylowo.

Wystarczy porozglądać się po sklepach i szukać inspiracji na pokazach znanych marek. Jest wiele ubrań, które naprawdę dobrze utrzymują ciepło, a jednocześnie są bardzo oryginalne.

Szukając ubrań odpowiednich na jesień, wystarczy zwracać uwagę na materiał wykonania. Modne są ubrania z dzianiny, która jest ciepła i budzi miłe skojarzenia. Dzianina jest wykorzystywana do szycia swetrów, marynarek, sukienek czy spodni – jest więc w czym wybierać.

Odpowiedni strój na jesień

Szukając odpowiedniego stroju na jesień, kierujmy się kilkoma wskazówkami. Szukajmy materiału, który jest ciepły i jednocześnie lekki. Dzięki temu będzie się on nadawał zarówno na chłodne poranki, jak i znacznie cieplejsze popołudnia, kiedy marynarkę można trzymać w ręce.

W jesienne, chłodne dni unikajmy spodni odsłaniających kostki. Może i są modne, jednak mało praktyczne o tej porze roku. Dobrze wyglądają jedynie w zestawieniu z wyższymi butami, które osłaniają ciało.

Jesienne stylizacje warto ożywić – mogą być to dodatki o intensywnych barwach, które optycznie ocieplą nasz wizerunek. Modne jest również łącznie klasycznych deseni i pastelowych odcieni z oryginalnymi wzorami.

O czym pamiętać jesienią?

Jesień to specyficzny czas, kiedy pogoda jest bardzo zmienna. Warto pamiętać wówczas o zabraniu rękawiczek, które można schować w torebce. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać, a nie zajmują wiele miejsca.

Odzież damska na jesień raczej nie jest wodoodporna, dlatego nie zapominajmy o wyjściu z domu z parasolem. Warto wybierać podręczną, niewielką wersję, która może uchronić nas od nagłej ulewy.

Na szalik jest jeszcze zbyt ciepło, jednak apaszka jest mile widziana. Nie tylko uchroni przed zimnem, ale również ładnie wygląda i może stanowić bardzo oryginalne dopełnienie stylizacji.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda