Wzorniki do paznokci – czym są i jak je wykonać

Każda klientka salonów manicure na pewno już się z nimi kiedyś spotkała. To one prezentowane są na samym początku wizyty i z nich kobieta może wybrać dla siebie odpowiedni kolor lakieru bądź wzór. Wbrew pozorom wzorniki do paznokci mogą jednak przydać się także w domowych warunkach. Zdecydowanie ułatwiają stylizowanie płytki.

Czym one są?

Wzornik przybiera różne imiona. Niektórzy nazywają go próbnikiem, inni prezenterem, jednak najszerszej grupie osób znany jest pod nazwą „wzornik do paznokci”. To bardzo praktyczny gadżet, składający się ze specjalnych pól przeznaczonych do pokrywania ich lakierami, naklejkami i innymi błyskotkami.

Wzorniki bywają naprawdę przeróżne. Manicurzystki zazwyczaj posiadają przynajmniej kilka takich akcesoriów, dzięki czemu mogą pogrupować swoje lakiery – np. ze względu na ich kolorystykę lub ich producenta bądź typ krycia. W domowych warunkach jeden wzornik powinien w zupełności wystarczyć.

Jak go przygotować?

Przygotowanie wzornika = pomalowanie wzornika. Aby stworzyć idealną paletkę, należy nanieść na każdy pojedynczy tips wybrany wcześniej lakier. Tak naprawdę przypomina to zwykłe malowanie paznokci, tyle że maluje się paznokcie sztuczne, a nie naturalne. Proces jest nawet prostszy, bo można pominąć etap odsuwania skórek czy piłowania płytki.

Każdy paznokieć, który znajduje się na wzorniku, należy jednak dokładnie zmatowić. Nie może być on w żadnym wypadku ani tłusty, ani mokry, bo lakier nie będzie się na nim dobrze trzymać i szybko skruszy się albo odpadnie. Na sam koniec pracy lakier należy jeszcze utwardzić w lampie, a następnie przetrzeć go specjalnym płynem wysuszającym. Wzorniki do paznokci nie są więc zbyt wymagające.

Co dalej?

Jeżeli wzornik został przygotowany przez właścicielkę lub pracownicę salonu manicure, za każdym razem powinien być on oddany do wglądu klientce, która sama wybierze z niego najlepszy dla niej lakier. Przyjrzy się mu z bliska, a to pomoże jej w podjęciu decyzji. Wzornik to obowiązkowy element wyposażenia salonów manicure.

Kobiety, które samodzielnie wykonują manicure w domu, też powinny stworzyć dla siebie wzornik ze wszystkich posiadanych lakierów. Dzięki temu szybciej wyobrażą sobie prawdopodobny efekt końcowy zabiegu.

Wzorniki do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda