Przewaga żywności eko nad żywnością konwencjonalną

Żywność ekologiczna jest sporo zdrowsza niż ta, którą można kupić w supermarketach. Wiele badań naukowych potwierdza, że zawiera ona o wiele mniej pestycydów oraz rakotwórczych metali ciężkich niż żywność konwencjonalna.

Co to jest żywność ekologiczna?

Ekożywność to takie produkty, które wytwarzane są w odpowiedni sposób, według wytycznych rolnictwa ekologicznego, które troszczy się o naturalne środowisko.

Standardy produkcji żywności ekologicznej obejmują czynności, które nie zaburzają naturalnego ekosystemu. Powstaje więc w sposób zgodny z prawami natury. Sposób uprawy ukierunkowany jest na eliminacje stosowania pestycydów, nawozów sztucznych i chemicznych środków owadobójczych. Podczas produkcji wykorzystywany jest nawóz w postaci kompostu lub nawozów zielonych.

Ekologiczne mięso i jajka

Mięso jakie oferuje sklep ekologiczny, pochodzi z hodowli, które ukierunkowana jest na ekologię. Zwierzęta hodowane są w naturalnych warunkach. Mają dostęp do świeżego powietrza, trawy, nieprzetworzonej karmy. Dzięki temu mięso jest o wiele bardziej soczyste, smaczne i mniej tłuste.

Biosklepy posiadają również w swojej ofercie jajka, które pochodzą od kur z wolnego wybiegu. Jajka takie są o wiele zdrowsze niż te pochodzące z chowu klatkowego. Różnią się również ilością składników odżywczych. Oczywiście w ekologicznych jajkach jest ich o wiele więcej. W ekologicznym chowie nie ma stymulatorów nośności i wzrostu.

Bio sklep coraz bardziej popularny

Współcześni ludzie coraz częściej szukają produktów, które wytwarzane są w sposób taki jak robili to nasi dziadkowie. Coraz więcej osób zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że sztuczne hodowanie zwierząt i roślin nie jest zdrowe na dłuższą metę. Starsze osoby, które pamiętają smak dawnego chleba, mleka, jajek, warzyw itp., zgodnie przyznają, że dzisiaj te wszystkie produkty nie są już tak smaczne jak kiedyś.

Biosklepy mają w swojej ofercie produkty, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Aby je uzyskać rolnicy muszą spełnić szereg wymogów. Jest to gwarancja tego, że każdy produkt został wyprodukowany zgodnie z ekologicznymi standardami. Dzięki temu sklep ekologiczny ma dużą przewagę w przeciwieństwie do stoisk na np. na targu. Niestety, współcześnie mimo deklaracji, warzywa sprzedawane na straganach często niczym się nie różnią od tych, które oferowane są w supermarketach.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda