Mity na temat bluz damskich sportowych

Dzisiaj każdy w internecie pisze co tylko może, a wiele osób dodatkowo uważa się za specjalistów w dziedzinie mody. W efekcie krążą po internecie róże bzdury na tematy bluz sportowych damskich. Jak prezentują się najważniejsze z nich?

1) Bluzy damskie sportowe zawsze są brzydkie

Otóż niektórzy piszą, że bluzy sportowe damskie zawsze, bez wyjątku są brzydkie i w zasadzie to nie ma co szukać ładnej bluzy. Oczywiście jednak jest to nieprawda.

Po pierwsze, każda kobieta ma inny gust, inną sylwetkę, inny tryb życia i codziennych aktywności. W efekcie to, co nie będzie się może prezentowało najpiękniej na jednej kobiecie, to do drugiej może naprawdę wręcz świetnie pasować.

Co więcej zaś, dawne bluzy sportowe dla kobiet często rzeczywiście szyte były z najgorszych materiałów i w dodatku „na jedno kopyto”. Dzisiaj jednakże tak nie jest. Bluzy sportowe dla pań mają ciekawy design, świetną fakturę, doskonałe materiały – na pewno każda kobieta znajdzie bluzę, w której będzie jej wygodnie i w której naprawdę będzie się pięknie prezentowała

2) Bluzy sportowe damskie nie nadają się do codziennych stylizacji

To także oczywiście jest kolejny mit. Według niego bluzy damskie nie nadają się do żadnych codziennych stylizacji. Aby obalić ten mit warto przytoczyć, chociażby casualową wersję oksfordzką. Tutaj dominują cygaretki, oksfordki, koszula z kołnierzykiem, skórzana torebka na ramię i oczywiście nieodłączna bluza bez kaptura z logo uczelni.

Innym przykładem stylizacji, jest krótka spódniczka o wykroju w kształcie koła, często na gumkę, połączona z luźną bluzą z kapturem oraz z tenisówkami.

To dopiero dwa przykłady stylizacji, tak naprawdę jest ich całe mnóstwo!

3) Bluza damska na zamek już wyszła z mody

Oczywiście, że nie! Bluza damska na zamek popularna jest przede wszystkim w różnego rodzaju sportach odbywających się w przestrzeni zamkniętej, które nie wiążą się z ogromnym wysiłkiem fizycznym. Idealnym przykładem jest tutaj joga.

Ponadto bluzy damskie sportowe z zamkiem także bardzo przydają się we wszystkich sytuacjach, kiedy potrzebna jest nam lekka, sportowa narzutka, ciasno przylegająca do ciała.

Warto jeszcze dodać, że taki typ bluzy doskonale sprawdza się w połączeniu z dżinsami i bluzką na ramiączka w klasycznej stylizacji biwakowej czy pod namiot albo do żeglowania.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda