Najważniejsze zalety półgorsetów

Dzisiaj na rynku możemy spotkać coraz to ciekawsze modele biustonoszy. Jednym z nich będą półgorsety. Jak dokładniej prezentują się ich zalety? Z jakiego powodu warto w nie zainwestować?

1) styl i klasa

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że takie półgorsety prezentują się naprawdę bardzo estetycznie. Jak dokładniej one wyglądają? Otóż tutaj mamy miseczki połączone dodatkowo z fragmentem materiału długości około kilku centymetrów, opadającego miękko w dół. Taki dodatek zazwyczaj wykonany jest z koronki albo miękkiej siateczki i nie zawiera żadnych materiałów usztywniających, w przeciwieństwie do klasycznego gorsetu.

Wiadomo, że gorsety zapisały się w naszej kulturze jako niezwykle estetyczne i seksowne. Niestety jednak są niewygodne a ich noszenie mało praktyczne. Takie półgorsety natomiast zachowują wszystkie zalety estetyczne gorsetów.

2) wygoda

Co więcej, są wygodne. Nie mają żadnych materiałów usztywniających, niczego, co w jakikolwiek sposób krępowałoby ruchy czy nadmiernie usztywniało sylwetkę.

3) modeling sylwetki

Warto jeszcze dodać, że półgorset także ładne modeluje sylwetkę zaznaczając talię i podnosząc biust.

Półgorset sklep – który najlepszy?

Gdzie można kupić taki półgorset? Otóż warto podkreślić, że dzisiaj stają się one coraz modniejsze, w związku z czym takie biustonosze znaleźć można praktycznie w absolutnie każdym sklepie z bielizną. Oczywiście półgorsety znajdą się także bez żadnego problemu w sklepie internetowym.

Jednak czy jeśli chcemy kupić półgorset sklep internetowy to dobry pomysł?

To zależy. Generalnie zalecane jest jednak przymierzenie wcześniej w zwykłym sklepie różnego rodzaju półgorsetów, aby zobaczyć w ogóle, czy takie rozwiązanie na pewno nam pasuje. Ponadto istnieją półgorsety o naprawdę bardzo różnym kroju i trudno jest tak jednoznacznie określić, który będzie najlepszy.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu np. niskich cen, szerokiego asortymentu itp. najlepszym miejscem okaże się, ze aby zakupić półgorset sklep internetowy będzie najlepszym wyjściem, to warto pamiętać o ogólnych zasadach doboru biustonosza. Przede wszystkim zatem musi on być dopasowany pod kątem wielkości miseczki. Dalej, kroje o trójkątnej miseczce raczej przeznaczone są do małych biustów. Wśród półgorsetów również popularne są bardzo bardotki – warto je rozważyć szczególnie przy mniejszym i nieco opadającym biuście.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda