Gurmar – właściwości i zastosowanie

Gurmar jest rośliną bardzo dobrze znaną Azjatom już od tysięcy lat. Od dawien dawna stosowana była między innymi w leczeniu cukrzycy. Jednak nie jest to zioło, które pozwala walczyć tylko z jednym schorzeniem, a dzięki jego leczniczym właściwościom zastosowanie jest niezwykle szerokie.

Gurmar a cukrzyca

Gurmar (inna nazwa to Gymnema Sylvestre ) to roślina niezwykle skutecznie działająca na obniżenie poziomu cukru we krwi. Co ważne, zostało to potwierdzone licznymi naukowymi badaniami, a więc nie jest to wymysł azjatyckich szamanów. Wykryto między innymi obecność w liściach naturalnego kwasu hydroksycytrynowego, który jest substancją o silnych właściwościach blokujących wchłanianie cukru ze spożywanych pokarmów. Jak pokazują badania naukowe, Gymnema Sylvestre bardzo dobrze radzi sobie z hamowaniem rozwoju zarówno cukrzycy typu I, jak i cukrzycy typu II. Co istotne, nie tylko zostaje zahamowany rozwój choroby, ale również wielu osób mających predyspozycje do tego schorzenia jego rozwój zostanie skutecznie zablokowany. Gymnema Sylvestre w dowolnej postaci jest bardzo dobrym środkiem do zastosowania w profilaktyce antycukrzycowej.

Gurmar a odchudzanie

Gurmar posiada również właściwości odchudzające. Wpływa na to przede wszystkim zdolność wyciągu z tej rośliny do blokowania receptorów smakowych odpowiedzialnych za odczuwanie słodkiego smaku. Tym samym zmniejsza się znacząco apetyt na słodycze, znika też chęć podjadania pomiędzy posiłkami, co jest zmorą wielu osób zmagających się ze zbędnymi kilogramami.

W czasie badań wykryto w liściach Gymnema Sylvestre sporą dawkę chromu. Warto wiedzieć, że ten pierwiastek w organizmie człowieka wpływa pozytywnie na usprawnienie procesów trawiennych węglowodanów, a co za tym idzie blokuje ich nadmierną zamianę w niepotrzebny tłuszcz. Doskonałe efekty suplementowania swojej diety wyciągiem z rośliny Gurmar można uzyskać łącząc ją z aktywnością fizyczną, odbywającą się regularnie (co ma większe znaczenie niż jej intensywności – liczy się powtarzalność). Gymnema sylvestre to bez wątpienia bardzo wartościowa roślina o wielu niezwykle cennych właściwościach. To ona daj szansę na utrzymanie właściwego poziomu glukozy we krwi nawet w przypadku tych osób, które niespecjalnie przykładają się do trzymania zdrowej czy dość rygorystycznej diety odchudzającej.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie