Szczyrk – podaruj sobie wymarzony wypoczynek!

Szczyrk to miejsce w województwie śląskim, które absolutnie trzeba odwiedzić. Jest to ośrodek turystyczno-wypoczynkowy, gromadzący tłumy turystów o każdej porze roku, w lecie i w zimie. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy pieszych wycieczek górskich, zapaleni narciarze i rowerzyści. Co najbardziej warto zobaczyć w Szczyrku?

Szczyrk – najlepsze atrakcje

Szczyrk położony jest obok Bielska-Białej w województwie śląskim i jest bardzo popularny wśród miłośników górskich wędrówek, szczególnie po urokliwym Beskidzie Śląskim. Najwyższy szczyt tej okolicy, Skrzyczne, można zdobyć piechotą lub wygodniejszą drogą – kolejką krzesełkową. W okolicy znajduje się też piękna Przełęcz Salmopolska i interesujący Klimczok.

Szczyrk to miejsce, które zapewni niezapomniane wrażenia duchowe. Tutaj znajduje się Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła, wspaniały kościół z końca siedemnastego wieku, zachwycający późnobarokowym wnętrzem. Natomiast Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski „na Górce” jest pięknie położone w północnej części miasta i sąsiaduje z cudownym źródełkiem, który przyciąga pielgrzymów z całego kraju. Na tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku czekają tutaj także znakomite stoki narciarskie, m.in. Szczyrk Resort Mountain, Skrzyczne, Czyrna – Solisko czy Beskid Sport Arena.

Apartamenty Szczyrk noclegi

Chcąc przyjechać na letni bądź zimowy wypoczynek w Szczyrku, warto zastanowić się, gdzie jest najlepiej zanocować. Szczyrk apartament to doskonały wybór, jeśli zależy nam na komforcie i wygodzie. Jeśli zainteresujemy się tym tematem dostatecznie wcześnie (w sezonie letnim i zimowym może być problem ze znalezieniem noclegu z dnia na dzień), na pewno znajdziemy przepiękne lokum z widokiem na góry, niedaleko stoków narciarskich, czy przy samym szlaku turystycznym.

Szczyrk jest znakomitym miejscem na wakacje letnie i zimowe, gdzie każdy znajdzie atrakcje idealne dla siebie. Można do niego przyjechać całą rodziną i nikt nie będzie się nudził!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wypoczynek