3 niezwykłe atrakcje Porąbki

Porąbka to niewielka polska wieś zlokalizowana w województwie śląskim, położona w regionie Beskidu Małego i stanowiąca jedną z jego największych i najpopularniejszych miejscowości turystycznych. Mimo niewielkiej powierzchni teren jest naprawdę atrakcyjny. Rezerwując Porąbka noclegi, uzyskuje się szansę na skorzystanie z trzech niezwykłych atrakcji rejonu.

1 – wejście na Kiczerę

Beskid Mały to niewielka, ale szczególnie malownicza górska kraina, której najwyżej położonym punktem jest właśnie Kiczera. Szczyt osiąga wysokość 827 metrów. Na samym czubku porośnięty jest bajecznie prezentującymi się lasami, mimo iż prowadzące do niego trasy są raczej bezleśne, albowiem dawniej były wykorzystywane do hodowli zwierząt, dlatego celowo oczyszczano je z różnych roślinności.

Na szczyt Kiczery można się dostać dwoma szlakami turystycznymi – czerwonym i niebieskim. Pierwsza trasa jest ciekawsza, ale też bardziej wymagająca, albowiem jej pokonanie zajmuje turystom średnio cztery godziny, podczas gdy czas przejścia pierwszej trasy szacuje się na dwie godziny.

2 – wypoczynek nad Jeziorem Międzybrodzkim

Noclegi Porąbka i okolice często usytuowane są w pobliżu Jeziora Międzybrodzkiego, rozpościerającego się na długość całych pięciu kilometrów. Można je uznać za jeden z lepszych punktów wypoczynkowych dla tych, którzy nie przepadają za pieszymi wędrówkami albo po zdobyciu kilku okolicznych szczytów nabiorą ochoty na to, by na spokojnie poleżeć na plaży.

W najbliższej okolicy jeziora doszło do utworzenia wielu plaż piaszczystych, trawiastych, a także kamienistych. Dla każdego coś dobrego! Porąbka noclegi tanie mają niższe ceny od noclegów nad morzem, a pozwalają poczuć się niemalże jak nad Bałtykiem, który to efekt zostaje wzmocniony przez dodatkowe atrakcje w postaci placu zabaw, rozwiniętej gastronomii i wypożyczalni sprzętu wodnego.

3 – odwiedzanie zabytków i poznawanie historii

Niektórzy rezerwują natomiast Porąbka noclegi po to, by poznać kolejny kawałek Polski i dowiedzieć się czegoś więcej o swoim kraju. Rejony Beskidu Małego mają co nieco do pokazania. W samej Porąbce pojawia się kilka budowli i elementów, które można uznać za wartościowe i ważne dla historii.

Dobrymi przykładami będą tutaj kaplica św. Urbana, Dąb Wolności, Figura Chrystusa Nazareńskiego czy też ruiny kurortu Kozubnik. Pewną część urlopu warto przeznaczyć na standardowe zwiedzanie, by z tego urlopu wyciągnąć coś więcej.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wypoczynek