Idealny pomysł na prezent? Personalizowane koszulki!

Coraz częściej zachodzimy w głowę, co kupić bliskiej osobie, przyjacielowi czy znajomemu w prezencie. Urodziny, ślub, święta czy awans to okazje, na które warto sprezentować jakiś drobiazg. Tylko co wybrać? Koszulki z personalizowanym wzorem wydają się idealnym pomysłem!

Sublimacja na koszulkach – personalizowane wzory

Koszulka z napisem, który będzie wyjątkowy, stworzony dla osoby obdarowywanej, jest idealną niespodzianką dla każdej bliskiej nam osoby. Dla fana konkretnego serialu – wystarczy stworzyć napis z cytatem i jego imieniem. Ukochanej babci, tacie czy mamie poprzez wydruk na koszulce możemy powiedzieć, jak bardzo nam na niej zależy. Świetnym pomysłem będzie też bluzka lub bluza z ulubionym powiedzeniem danej osoby.Takie personalizowane prezenty sprawiają, iż osoby, które dostaną od nas taki upominek, poczują się docenione i ważne, wymaga to wszak dużo więcej zachodu, niż kupienie prezentu w pierwszym lepszym sklepie. Tylko jak wykonać taki druk na koszulce czy bluzie?

Druk sublimacyjny na tkaninach – jak się to robi?

By wykonać personalizowany, samodzielnie zaprojektowany druk na koszulce, bluzie czy płóciennej torbie, najlepiej jest wybrać odpowiednią firmę, która zajmuje się tworzeniem takich wydruków. Jak dokładnie wygląda drukowanie sublimacyjne?Na początku, wykonany wzór do wydruku należy przenieść za pomocą drukarki laserowej na specjalistyczny papier transferowy. Do tego celu wykorzystuje się też inne od tradycyjnych, tusze – atramenty na bazie wody. Później, wykorzystując w prasie bardzo wysoką temperaturę, przenosi się wydruk na wybrany przez nas materiał. Woda w tuszu wyparowuje, a kolor wtapia się w tkaninę. Metoda sublimacji jest więc bardzo trwała, odporna na pranie i ścieranie. Dodatkowo pozwala na uzyskanie żywych kolorów. Dzięki temu stworzony przez napis czy grafika będzie wyróżniać się pięknym i starannym wykonaniem. Warto także wspomnieć o tym, iż jest to stosunkowo tania metoda, co również jest jej niewątpliwą zaletą.

Druk sublimacyjny na wybranym przez nas materiale oraz z personalizowanym wzorem jest idealnym prezentem dla kogoś, komu chcemy podarunkiem pokazać to, jak bardzo nam na tym kimś zależy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda