Żele do paznokci – różne rodzaje

Szeroka gama żeli do paznokci potrafi przerazić niejedną stylistykę czy kosmetyczkę, a co dopiero zwykłą kobietę, która postanowiła samodzielnie zadbać o swoje paznokcie. Jak wśród tych wszystkich zróżnicowanych produktów znaleźć więc kosmetyk idealny? Trzeba najpierw dowiedzieć się, czym różnią się od siebie poszczególne żele do paznokci.

Żele dedykowane płytce naturalnej

Niemalże każdy żel do paznokci nadaje się do nałożenia go na naturalną płytkę paznokciową. W teorii tak to właśnie wygląda, bo jeśli paznokieć nie ma być przedłużany, większość żeli powinna się na nim dobrze trzymać. W praktyce jednak bywa z tym różnie. Rodzaj żelu w tym przypadku należy zatem dostosować do kondycji i stanu płytki.

Spora ilość Polek ma bowiem problemy z kruszącymi się, słabymi i łamliwymi paznokciami. Na takiej płytce doskonale sprawdzą się wzmocnione bazy hybrydowe. Doskonale zabezpieczą one paznokcie przed ewentualnymi uszkodzeniami. Stworzą na nich ochronną warstwę, która zapobiegnie ich rozdwajaniu się czy łamaniu.

Żele przeznaczone do przedłużania na szablonie

W przypadku manicure’u trwałego dość często stosuje się technikę polegającą na przedłużaniu paznokci na specjalnym szablonie. Szablony, czyli papierowe formy, nakłada się bezpośrednio na płytkę, by następnie je nadbudować i osiągnąć z ich pomocą wymarzoną długość.

Żel do paznokci, który ma pozwolić na przedłużenie paznokcia na szablonie, musi mieć przede wszystkim właściwą konsystencję. Nie może być zbyt rzadki. W tym przypadku najlepiej zadziała żel o wysokim poziomie gęstości. Z całą pewnością nie spłynie on z szablonu, pozostawiając skórki idealnie czyste i suche.

Żele przeznaczone do przedłużania na tipsach

W teorii tipsy odchodzą powoli w niepamięć, jednak w praktyce wciąż wiele kobiet z nich korzysta. Przedłużając na nich płytkę paznokciową, można bardzo szybko ją wydłużyć i nadać jej wybrany kształt. Oczywiście pomaga w tym żel do paznokci.

Przedłużanie płytki na tipsie jest mniej wymagającą i skomplikowaną techniką od wydłużania na szablonie. Z tego powodu niemalże każdy typ żelu świetnie sprawdza się podczas przeprowadzania tego zabiegu. Można spokojnie dopasować go do własnych preferencji. Niezależnie od posiadanej konsystencji powinien on utrzymać się na tipsie.

Żel do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda