Gąbki do podkładu – tradycyjne czy silikonowe?

Gąbeczki do makijażu zyskały w ostatnich latach ogromną popularność, trudno się temu zresztą dziwić, gdyż cechują się mnóstwem zalet, które doceni każda kobieta. Oczywista przydatność gąbek sprawia, że nie ma potrzeby rozwodzić się nad ich ogólnymi zaletami – warto jednak pamiętać, że i w tej dziedzinie mamy do czynienia z innowacjami.

Jaka gąbka do czego?

Gąbki do makijażu są dostępne w rozlicznych kształtach o różnych zastosowaniach. Nie zapominajmy również o ich barwie – nawet jeśli wpływa ona jedynie na odbiór kolorystyki podkładu w trakcie aplikacji, to czemu którakolwiek z nas miałaby rujnować sobie codzienną przyjemność poprzez niefortunny kolor gąbki, na którym nasz ulubiony podkład wygląda, jakby dramatycznie odcinał się od naszej cery?

Kształt i wielkość potrzebnej nam gąbki zależy od precyzji koniecznej do uzyskania zamierzonego efektu, jednak warto pomyśleć nie tylko o kształcie, lecz także o materiale z którego gąbka do makijażu jest wykonana.

Czy warto sprawdzać każdą nowinkę?

Innowacją w dziedzinie gąbek do makijażu są gąbeczki silikonowe. Produkt ten przebojem wdarł się na rynek kosmetyczny i zdążył zdobyć sobie grono entuzjastycznych zwolenniczek i zdecydowanych przeciwniczek.

Trudno odmówić którejkolwiek ze stron trafnych obserwacji i słusznych wniosków, jednak gąbka do makijażu to produkt, którego każda z nas używa na swój własny, unikalny sposób, toteż warto wypróbować najróżniejsze jej wcielenia, tak aby zapewnić sobie optymalne narzędzie do nakładania makijażu, niezależnie od opinii ekspertek od spraw urody.

Gąbka silikonowa czy tradycyjna?

Silikonowa gąbka do makijażu cechuje się dużą wytrzymałością i jest wprost niewyobrażalnie ekonomiczna w użyciu, ze względu na fakt iż w ogóle nie pochłania aplikowanego kosmetyku. W porównaniu z gąbką porowatą, dzięki silikonowej gąbce możemy znacznie zaoszczędzić na ilości zużywanego podkładu.

Tradycyjna gąbka wciąż jest dostępna w większej liczbie kształtów i kolorów, co dla niektórych z nas może być zaletą. Niewielka cena tradycyjnej gąbki sprawia również, że możemy sobie pozwolić na posiadanie kilku sztuk, każdej idealnej do konkretnego zadania przed lustrem. Gąbki tradycyjne są także dla niektórych milsze w dotyku i wygodniejsze w użyciu w miejscach takich jak nos lub kości policzkowe.

Gąbka do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Kosmetyki