Zabiegi z użyciem kwasów

Kobiety są coraz bardziej świadome tego, że o wygląd swojej cery muszą zacząć dbać już po dwudziestce. Z pewnymi zabiegami nie warto zwlekać zbyt długo, bo im wcześniej zacznie się je stosować, tym będą przynosiły lepsze efekty. Tak właśnie jest w przypadku używania kwasów, tak popularnych ostatnio jak na przykład kwas migdałowy albo azelainowy.

Zabiegi z użyciem kwasów

Kwasy doskonale działają na kobiecą cerę i pomagają w radzeniu sobie z różnymi problemami skóry. Można je stosować po to, by walczyć ze zmianami po trądziku, takimi jak na przykład nierówności skóry oraz liczne przebarwienia. Świetnie pomogą tym kobietom, które mają nierównomierny kolor skóry na przykład ze względu na częstą ekspozycję na słońce, albo przebarwienia na podłożu hormonalnym (ostuda).

Poza tym, że złuszczają lepiej niż zwykły peeling, mobilizują skórę do odnowy, dzięki czemu staje się ona grubsza i bardziej jędrna. Zabiegi z użyciem kwasu można wykonywać w domu, jednak najczęściej stosuje się wtedy kwas o niskim stężeniu. Chociaż są to zabiegi bezpieczne, trzeba mieć odrobinę praktycznej wiedzy o ich stosowaniu. Poza tym ze względu na niskie stężenie stężenie, nie można spodziewać się spektakularnych efektów.

Jesienne zabiegi z użyciem kwasów w SPA

Jesień i zima to najlepszy czas na zabiegi z użyciem kwasów w spa. To właśnie wtedy najlepiej jest rozpocząć serię zabiegów, bo należy wykonywać je wtedy, gdy skóra nie będzie narażona na silną ekspozycję na promienie słoneczne UVA i UVB. W Polsce, w praktyce, mowa tu zatem o miesiącach takich jak październik i listopad, grudzień, styczeń oraz luty. Marzec to tak naprawdę ostatni moment, by móc bezpiecznie skorzystać z tego typu zabiegów i nie narazić się na konsekwencje typu dodatkowe przebarwienia. Warto zatem zapoznać się na przykład z ofertą medicaspa.pl, którą można szczegółowo zobaczyć na stronie https://medicaspa.pl/.

W tym miejscu warto rozwijać wątpliwość, jaką często mają kobiety w ciąży. Dotyczy ona tego, czy mogą bezpiecznie stosować zabiegi z kwasem. Z pewnością nie wskazany jest wtedy używanie kosmetyków z kwasem azelainowym, również kwas migdałowy nie jest do końca bezpieczny. Jeżeli jednak panie w ciąży udadzą się do dobrego day spa, z pewnością uda się dla nich dobrać odpowiedni zabieg. Kobiety w ciąży nie muszą bowiem rezygnować z zabiegów profesjonalnych, a przynajmniej nie jest to konieczne przez cały jej okres. Doświadczona kosmetyczki oraz kosmetolodzy wiedzą, jakie stężenia preparatów są bezpieczne dla pań ciężarnych.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda