Samodzielny manicure – dlaczego warto?

Część kobiet dba o manicure w gabinetach kosmetycznych, ale wiele z pań zdecydowanie woli robić to samemu w warunkach domowych. Dlaczego warto malować paznokcie własnoręcznie?

Oszczędność pieniędzy

Jedną z przyczyn unikania profesjonalnego manicure są finanse. Zrobienie standardowych hybryd w salonie kosmetycznym to koszt sięgający 100-200 zł. Gabinet trzeba jednak odwiedzać co 2-3 tygodnie, comiesięcznie bywa sporym obciążeniem budżetu. Aby nie narażać się na takie wydatki, wiele osób decyduje się dbać o dłonie samemu. Koszt jest zdecydowanie niższy – wystarczy dobry lakier do paznokci, a także ewentualnie zestaw do manicure hybrydowego (lampa, pilniki, aceton, odżywki, baza itp.). Jednorazowy wydatek jest znacznie bardziej opłacalną inwestycją w porównaniu z cennikiem regularnie odwiedzanych salonów. Na pewno warto wybrać trwały lakier do paznokci, by efekt był satysfakcjonujący i długo się utrzymywał.

Więcej czasu dla siebie

Dla wielu osób wizyta u kosmetyczki to niemal rozrywka. Jednak ogromna rzesza kobiet znacznie bardziej ceni sobie manicure w domowym zaciszu, który pozwala przy okazji zaoszczędzić mnóstwo czasu. Nie umawiać się na wizytę ani nigdzie jechać. Wystarczy chwycić swoje lakiery do paznokci i przystąpić do pracy. Czynność można wykonywać, robiąc przy okazji inne rzeczy, np. oglądając ulubiony serial, słuchając audiobooka, rozmawiając z bliskimi. Dobry lakier do paznokci szybko i przyjemnie się rozprowadza, dlatego robienie manicure bywa traktowane jak relaks.

Wpływ na efekt i wybór produktów

Wizyta w salonie manicure czasem kończy się sporym rozczarowaniem. Aby rezultat był jak najbardziej zbliżony do oczekiwanego, wystarczy skompletować lakiery do paznokci i samemu zabrać się za malowanie. Oczywiście początki mogą być trudne i nie ma co spodziewać się, że natychmiast osiągnie się efekt profesjonalnego, zaawansowanego manicure. Nie należy jednak się poddawać – trzeba ćwiczyć i próbować. Warto poszukać w internecie instrukcji i porad, które ułatwią zadanie osobom początkującym. Trening czyni mistrza, więc z biegiem czasu można dojść do naprawdę wysokiego poziomu. Ważne też, że przy okazji ma się wpływ na rodzaj stosowanych produktów i nie trzeba ograniczać się do tych, których aktualnie używa kosmetyczka. Trwały lakier do paznokci w ładnym odcieniu, który nie niszczy płytki, to z pewnością dobra decyzja.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda