Redukcja zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej

Zmarszczki to jedna z największych zmór kobiet po 40. roku życia. Choć wewnętrznie czują się one młode i piękne, to wiotczejąca skóra niestety nie pozostawia złudzeń, że jej najlepszy czas już minął. Jak się pozbyć zmarszczek bez kładzenia się pod skalpel chirurga plastycznego? Można to zrobić w gabinecie Esteti Med.

Podstawa: zabiegi pielęgnacyjne

Podstawą pielęgnacji dojrzałej cery są zabiegi kosmetyczne w Esteti Med polegające na ujędrnianiu skóry i zapobieganiu zmarszczkom. Skóra powinna być przede wszystkim dobrze oczyszczona, odpowiednio nawilżona i ujędrniona. Należy więc zadbać o jej regularne złuszczanie delikatnym, dobranym do rodzaju cery peelingiem, oraz stosowaniu zabiegów nawilżających cerę, oprócz codziennego wklepywania w twarz kremów.

Kolejnym zabiegiem, który należy wykonać raz na tydzień, powinny być maseczki: odżywiające, ujędrniające, głęboko oczyszczające i przeciwzmarszczkowe. Dają one efekt natychmiastowego odświeżenia i zapobiegają wczesnemu pojawianiu się zmarszczek. W Esteti Med podstawą każdego zabiegu jest dokładne oczyszczenie i złuszczenie skóry, by przygotować ją na przyjęcie porcji odmładzającej mikstury.

Zabiegi ujędrniające skórę

Esteti Med oferuje też zabiegi nieco bardziej agresywne, pozwalające na stymulację syntezy kolagenu i tym samym wpływające na uzupełnianie zmarszczek w naturalny sposób własnym kolagenem. Mezoterapia igłowa jest jednym z takich zabiegów, które będą pobudzać tkanki do wytwarzania kolagenu i pozwolą w naturalny sposób wypełnić te pierwsze zmarszczki.

Można także zafundować sobie ujędrniający masaż, który doprowadzi do rewitalizacji skóry, pozwoli na jej lepsze ukrwienie, i tym samym również wspomoże syntezę kolagenu. Takie zabiegi wykonywane średnio raz w miesiącu pozwolą zapobiec zmarszczkom i ujędrnić skórę już na pierwszym etapie powstawania zmarszczek, gdy jeszcze jest najbardziej podatna na odmłodzenie.

Zabiegi kosmetyczne w Esteti Med dla skóry bardzo dojrzałej

Kobiety dojrzałe mające już liczne zmarszczki również mogą skorzystać z zabiegów kosmetycznych w Esteti Med. Proponowanymi dla cery dojrzałej zabiegami są przede wszystkim fotoodmładzanie, usuwanie zmarszczek mimicznych, poprawa owalu twarz, nici liftingujące.

Są to zabiegi mało inwazyjne, które pozwalają w widoczny sposób już po pierwszym zastosowaniu zauważyć rezultaty. Jak widać, nie jest konieczne poddawanie się skalpelowi chirurga plastycznego, aby uzyskać efekt młodej, gładkiej cery i zero zmarszczek! Wystarczy regularne korzystanie z oferty gabinetów medycyny estetycznej.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda