Przeszczep włosów — zalety techniki FUE

Jeśli przeszczep włosów w Turcji jest konieczny z powodu genetycznego wypadania włosów, najczęściej wybieraną techniką jest nowoczesna i delikatna metoda FUE. Ma ona wiele zalet w porównaniu z innymi technikami przeszczepu. Gęstość przeszczepianych włosów może być indywidualnie dostosowana do odpowiednich potrzeb w celu uzyskania jak najbardziej naturalnego wyglądu.

Zalety techniki FUE

W przeciwieństwie do techniki FUT nie trzeba wykonywać dużych nacięć w celu usunięcia włosów dawcy. Nie pojawia się obrzęk, a gojenie się ran jest znacznie przyspieszone. Korzenie włosów w leczonym obszarze rosną znacznie szybciej.

Ze względu na szybszy wzrost włosów pierwsze wstępne rezultaty widoczne są już po trzech miesiącach. Po wypadnięciu przeszczepionych włosów natychmiast powstają nowe, zdrowe włosy, które nie są już dotknięte genetycznym wypadaniem włosów.

Jedną z zalet techniki FUE jest brak krwawienia i obrzęku w leczonym obszarze. Ekstrakcja jednostki mieszkowej to minimalny zabieg, który nie powoduje powstania dużej, widocznej blizny. Ryzyko zaburzeń gojenia się ran jest niezwykle niskie. Po zabiegu nie ma nieprzyjemnych napięć i wrażliwości na warunki pogodowe w okolicy tyłu głowy. Małe blizny nie są widoczne gołym okiem i mogą być całkowicie pokryte włosami. Już 5 dni po przeszczepie można zacząć uprawiać sport.

Mniejsze odczuwanie bólu podczas przeszczepu włosów to jedna z wielkich zalet techniki FUE. Do zabiegu nie jest wymagane stresujące, ryzykowne znieczulenie ogólne, znieczulenie miejscowe jest absolutnie wystarczające.

Korzyści z techniki FUE

Jeśli nie ma wystarczającej ilości przeszczepów do przeszczepu z tyłu głowy, zamiast tego można użyć innych części ciała, takich jak klatka piersiowa, plecy lub brzuch. Prawdopodobieństwo, że włosy na ciele również odrosną, jest stosunkowo wysokie, ponieważ cebulki włosów są usuwane tak delikatnie, jak to możliwe, aby zachować jak najwięcej żywotnych cebulek włosów do przeszczepu.

Jeśli blizny pooperacyjne lub blizny po urazach są wyraźnie widoczne, obszary te można pokryć celowanym przeszczepem jednostek mieszkowych. Nawet niewielkie obszary skóry można dobrze leczyć, przeszczepiając mniejszą liczbę przeszczepów. Blizna jest całkowicie pokryta nowo powstałym włosem już po kilku miesiącach od zabiegu.

Zalety techniki FUE dzięki ochronie obszarów dawczych

Jeśli z tyłu głowy i w okolicy szyi pozostało tylko kilka włosów dawcy, małe jednostki można usunąć w ukierunkowany sposób. Przeszczepy są używane do wypełniania rzadkich obszarów w okolicy skroni i tworzenia wizualnie gęstszego wzoru włosów.

Dzięki delikatnemu usuwaniu z obszaru dawczego wystarczająca ilość mieszków włosowych jest nadal dostępna do dalszych przeszczepów włosów, które mogą być konieczne. Przeszczep włosów w Turcji metodą FUE to jedna z najnowocześniejszych i najłagodniejszych technik.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda