Przeszczep włosów. Kiedy można przeprowadzić?

Utrata włosów zawsze powoduje dyskomfort u osoby, której dotyka. Dotyczy to przede wszystkim mężczyzn, ale nie oznacza to, że nie zdarza się u kobiet. Jednak utrata włosów, niezależnie od przyczyny, nie musi oznaczać, że należy się z tym pogodzić. Można zdecydować się na przeprowadzenie przeszczepu włosów.

Skuteczne metody przeszczepu włosów

Rozwój medycyny sprawił, że i w tej dziedzinie nastąpił znaczny wzrost skuteczności, a przede wszystkim możliwości. Z tego też powodu z przeszczepu włosów mogą skorzystać też osoby, które wcześniej o tym nie myślały z różnych względów.

Zabieg przeszczepu włosów należy jednakże poprzedzić badaniem mającym na celu znaleźć przyczynę utraty włosów, jeśli nie jest ona oczywista. Zastosowanie leczenie wraz z przeszczepem zwiększa skuteczność działań.

Przeszczep włosów nie tylko na łysienie u mężczyzn

Wszczepienia cebulek włosowych dokonuje się głównie u mężczyzn, którzy łysieją z wiekiem, Jest to tzw. łysienie androgenowe. Dla panów jest to nierzadko powód do kompleksów. Obecnie, dzięki zaawansowanym technikom przeszczepiania zarostu, można całkowicie zlikwidować problem.

Jednakże przeszczepy włosów stosuje się nie tylko w takich przypadkach. Często na takie zabieg decydują się osoby po przebytych chorobach, urazach mechanicznych zostawiających blizny, a także osoby o słabym zaroście. Na Przeszczep włosów mogą jak najbardziej zdecydować się też kobiety.

Przyczyny utraty włosów

Najczęstszym powodem, jaki kieruje mężczyzn do kliniki przeszczepu włosów, jest, jak wspomniano wcześniej, łysienie androgenowe. Może pojawić się już bardzo wcześnie, w okolicach osiągania dojrzałości. Szczególnie wtedy może to być powód do kompleksów.

Jednakże utrata włosów może nastąpić z wielu powodów. To często wynik chorób, na przykład onkologicznych, w tym leczenia ich. Przeszczepu włosów można dokonać też na bliznach. Klienci coraz częściej decydują się nie tyle na uzupełnienie łysiny, ile na zagęszczenie słabego zarostu. W tym przypadku można go dokonać nie tylko na skórze głowy, ale również na zaroście twarzy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda