Przesuszone dłonie i stopy- sposób na pozbycie się problemu

Przesuszone dłonie oraz stopy to powszechna dolegliwość. Ręce są stale narażone na kontakt z wodą i detergentami, a także czynnikami atmosferycznymi, takimi jak słońce czy wiatr. Z kolei stopy czasem nawet po kilkanaście godzin dziennie muszą pracować w butach, więc skóra jest niezwykle intensywnie eksploatowana i z czasem grubieje. W jaki sposób radzić sobie z problemem bardzo suchych i pękających dłoni i stóp?

Krem z mocznikiem lub domowa oliwa

Mocznik to substancja, która doskonale zatrzymuje wodę w skórze. W produktach, takich jak nawilżające kosmetyki do dłoni i stóp, zazwyczaj stosuje się go w większym stężeniu, niż w przypadku innych preparatów, na przykład do twarzy. Warto skorzystać z tych drogeryjnych kosmetyków, ponieważ są skuteczne i tanie.

Oprócz kupowanych kosmetyków do dłoni i stóp, można zastosować zamiast kremu, zwykłą oliwę z oliwek, jaką każdy ma w kuchni. Co prawda, pozostawia ona na dłuższy czas tłusty film na skórze, jednakże na stopy wystarczy założyć skarpetki, zaś oliwę z dłoni można zmyć na przykład po godzinie. Nawilżenie i tak będzie znacząco odczuwalne.

Domowe maski

Raz na jakiś czas, szczególnie na bardzo potrzebujące nawilżenia partie ciała, warto stosować kosmetyki do dłoni i stóp w postaci domowych maseczek. Doskonale sprawdzi się na przykład papka z ugotowanego ziemniaka, połączonego z odrobiną mleka.

Kolejna metoda to kąpiel z siemienia lnianego. Należy kilka łyżek siemienia zalać wrzątkiem i poczekać, aż utworzy się maska o konsystencji kisielu. Można ją nakładać zarówno na dłonie, jak i stopy. Siemię ma w sobie dużo białka i tłuszczy, a przy tym witaminy, odpowiedzialne za nawilżenie bardzo suchych partii ciała. Taki okład wystarczy robić raz na tydzień lub dwa razy w tygodniu, by nigdy nie dopuścić do znacznego wysuszenia skóry.

Dobroczynne działanie olejków

Olejki roślinne ostatnio robią furorę w pielęgnacji twarzy i ciała, więc mogą stanowić doskonałe naturalne i skuteczne kosmetyki do dłoni i stóp. Można je stosować samodzielnie i mieszając z innymi produktami. Na przykład mieszając kawę mieloną z olejkiem arganowym czy ze słodkich migdałów, można uzyskać nawilżający i odżywczy peeling, po którym nie ma potrzeby stosowania kremu do rąk.

Sam olej kokosowy czy inne rodzaje olejów, można stosować jako kosmetyki na dłonie i stopy, takie jak maska na noc lub do regeneracji popękanych dłoni i stóp w ciągu dnia.

Pielęgnacyjne kosmetyki do dłoni i stóp znajdziesz na kosmetykizameryki.pl