Wszystko, co powinnaś wiedzieć o pudrze matującym

Do podstawowych rodzajów środków kosmetycznych z kategorii specyfiki kolorowe wykorzystywane podczas robienia klasycznego makijażu zaliczyć należy niewątpliwie puder matujący. Jest to idealny preparat dla każdej kobiety, która posiada cerę tłustą lub mieszaną. Dlaczego jest to tak dobry wariant i na co zwrócić szczególną uwagę, kiedy decydujemy się na inwestycję w niego? O tym wszystkim dowiesz się z niniejszego poradnika. Serdecznie zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Atak na sebum

Z pudru matującego powinny systematycznie korzystać w głównej mierze właścicielki cery mocno przetłuszczającej się. Jeżeli wydziela się za dużo łoju skórnego na twarzy, wówczas pojawia się nieestetyczne błyszczenie i co za tym idzie występuje tendencja do tworzenia się tak zwanej strefy T. Co to takiego?
To przesadne pokrywanie się sebum w rejonie brody, czoła oraz nosa. Wynika to z silnego zatykania porów, a w konsekwencji tego mogą wyskoczyć pryszcze oraz nieładnie szpecące buzię wypryski ropne. Puder matujący jest zatem efektywnie działającym specyfikiem niedopuszczającym do pojawiania się „kleju” w postaci sebum. Pudrując, a tym samym matując twarz, mamy okazję do wyeliminowania raz na zawsze kłopotu z niedoskonałościami i bolesnymi stanami zapalnymi.

Sekret tkwi w…?

Puder matujący działa w taki sposób, aby absorbować sebum. Pochłania po prostu nadmiernie wydzielający się łój skórny, a więc likwiduje natychmiast efekt tłustej cery. Kiedy błyszczenie się buzi znika, automatycznie cera wygląda bardziej gładko i nieskazitelnie. Puder matujący to doskonały kosmetyk do zastosowania z jednej strony samodzielnie, a więc bez dodatków fluidu czy korektora, ale także można z niego korzystać jako uzupełnienie skrupulatnie wykonanego make up’u.
Wówczas warto dokonać zakupu jednocześnie charakteryzowanego tu pudru matującego oraz podkładu. Pamiętajmy, by zostały one dobrane stosownie pod względem odcienia kolorystycznego. Podczas gdy tradycyjny fluid nakładamy manualnie, przy pomocy dłoni czy gąbeczki, puder matujący zawsze nanoszony jest pędzlem.

Standard kosmetyczny

Kiedy w grę wchodzi skompletowanie odpowiednich specyfików kosmetycznych, puder matujący jak najbardziej uchodzi za zupełną podstawę. Nie przykują uwagi świetnie pomalowane powieki, czy dobrze wytuszowane rzęsy, jeżeli twarz będzie się nieestetycznie lśniła od nadmiaru wydzielanego przez nią łoju. Dlatego też tak istotne okazuje się mimo wszystko rozpoczęcie zbierania kosmetyków od właściwie dobranego rodzaju pudru matującego.
Na rynku kosmetycznym nie brak dziś rozmaitych firm specjalizujących się w produkcji specyfików kolorowych i każda z nich posiada w swej bogatej ofercie wspomniany w niniejszym artykule puder matujący. By nie wyrzucać pieniędzy w przysłowiowe błoto, koniecznie popytaj ekspedientki czy farmaceutki w aptekach o próbki rozmaitych pudrów, abyś mogła przetestować ich niewielką ilość na własnej skórze, zwracając uwagę na to, jak cera na nie reaguje.

Puder matujący kupisz w internetowej drogerii kosmetykizameryki.pl